1050 Ti sistemi ekran kartı hariç yükseltme

pankynindişi

Centipat
Arkadaşlar; 1050 Ti, i3 4130 ve 8 GB RAM sistemim var. 144Hz monitör aldıktan sonra oynadığım oyunlarda 144'ün altında düştüğü için sistemimin parçalarını yükseltmek istiyorum. Aklımda olan parçalar bu. Bu arada ekran kartı almayacağım 1050 Ti kullanmaya devam edeceğim çünkü ekran kartı fiyatlarını biliyorsunuz.

Ekran kartı fiyatları ucuzladığı zaman aklımda olan ekran kartı GTX 1080. Tavsiyeler için teşekkürler.

Peki bu ekran kartı ve işlemci ile Valorant CS:GO gibi oyunlarda 144 FPS üstü görebilir miyim şu anki sistemimde CS:GO'da rahat rahat görüyorum da Valorant için aynısı değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodan görebilirsiniz FPS değerlerini.

Peki bu ekran kartı ve işlemci ile Valorant CS:GO gibi oyunlarda 144 FPS üstü görebilir miyim şu anki sistemimde CS:GO'da rahat rahat görüyorum da Valorant için aynısı değil.
Bu teste bakın;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

H410M'de 700 TL bandında bu yüzden B460m alabilirsin.

CPU: Intel Core i5-10400F 2.9 GHz LGA1200 12 MB Cache 65 W İşlemci Fiyatları ve Özellikleri

RAM: Longline 8gb Ddr4 2666mhz Masaüstü Pc Bellek Cl19 Pc4-21300 Lngddr42666dt/8gb Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Dediğim gibi monitörümün Hz ini destekliyorsa bu ekran kartı ve işlemci şu anlık yükseltememe gerek yok gelecekte 1080 Ti alabilirsem o zaman yenilerim sizce?
Pardon eksik okumuşum sorunuzu. İşlemci değişecekse anakart ve RAM'in de değişmesi lazım. Fazla RAM isteyen oyunlar oynamıyorsanız 8 GB almanız yetecektir. İleride bu işlemciye 1080 Ti da takabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı