1050 Ti tam kapasite kullanılmıyor

Ercan Özlük

Centipat
Intel Pentium G4600.

NVIDIA GTX 1050 Ti.

ASRock H110M DGS r3.

8 GB RAM.

Windows 10.

Bu sistemi almadan önce YouTube'den videolarına baktım herkes ortalama PUBG'de 60-70 FPS mediumda GTA 5'de 70-80 medium ayarlarda oynarken ben PUBG'de 30-60 GTA 5'de 40-50 FPS alıyorum GPU ve CPU kullanımına baktım Benchmark videosu çekenlerde CPU 90-100 arasında GPU 80-90'da geziyor bende CPU 100 GPU 40-50'de geziyor sebebi ne olabilir bütün Driver'larım güncel arkaplanda PC'yi zorlayan hiçbir uygulama yok yardım ederseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel Pentium g4600.

NVIDIA GTX 1050 Ti.

ASRock H110M DGS r3.

8 GB RAM.

Windows 10.

Bu sistemi almadan önce YouTube'den videolarına baktım herkes ortalama PUBG'de 60-70 FPS mediumda GTA 5'de 70-80 medium ayarlarda oynarken ben PUBG'de 30-60 GTA 5'de 40-50 FPS alıyorum GPU ve CPU kullanımına baktım Benchmark videosu çekenlerde CPU 90-100 arasında GPU 80-90'da geziyor bende CPU 100 GPU 40-50'de geziyor sebebi ne olabilir bütün Driver'larım güncel arkaplanda PC'yi zorlayan hiçbir uygulama yok yardım ederseniz çok sevinirim.

Oyunlarda grafik ayarlarını yükseltebildiğiniz kadar yükseltin bir nebze de olsun GPU kullanımı artıcaktır.

Oyunlarda grafik ayarlarını yükseltebildiğiniz kadar yükseltin bir nebze de olsun GPU kullanımı artıcaktır.

ayarlarımı yükseltince fps değişmiyor drop artmaya başlıyor
CPU'nuz ekran kartınıza darboğaz yapıyor. CPU yetersiz, haliyle besleyemiyor tüm gücünü kullanmasına rağmen. Mesele bundan ibaret ekran kartınızla alakalı değil.

youtubeden izlediğim videolarda aynı sistem ile gpu yu 100de 100 e kadar kullanıyorlar ve benden çok daha iyi fps alıyorlar sorun ne olabilir

Ayarlarımı yükseltince FPS değişmiyor drop artmaya başlıyor.

YouTube'den izlediğim videolarda aynı sistem ile GPU'yu 100'de 100'e kadar kullanıyorlar ve benden çok daha iyi FPS alıyorlar sorun ne olabilir?

İşlemcinize bir daha baktımda aslında darboğaz da olmaması gerek 1050 Ti için yeterli güçde gözükyor. Güç kaynağınız kaç Watt ve modeli nedir?

İşlemcinize bir daha baktımda aslında darboğaz da olmaması gerek 1050 Ti için yeterli güçde gözükyor. Güç kaynağınız kaç Watt ve modeli nedir?

Dark 400W Dark Force ATX
bu arada az önce bir şey farkettim nba 2k20 de cpu %50 gpu %80 %90 lara kadar çıktı fakat diger cod pubg gta 5 apex gibi oyunlarda tam tersi oluyor anlamadım bende

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı