1050 Ti ve i3 10100F sistem uyumlu mu?

Dediğim gibi ekran kartı ve kasayı bir gözden geçir. 3+1 fan olan sisteme 200-300 TL daha verip 4 tane fan ekleyeceğine o bütçeyi daha iyi kullan. Önemli olan sirkülasyondur, 3+1 yeterli fazladan ekleyeceğin fanlar sirkülasyonu bozup sıcaklıkları kötü de etkileyebilir.

Hocam ekran katını 1.5 yıllık istiyorum sonra 18'i dolduracağım ve çalışıp çok daha iyisini alacağım eğer zaten alışveriş kredisiyle alacak olmasak bu fiyata 1650'li sistem alırdım ama maalesef alışveriş kredisi ile alacağız ama biliyorum 1050 Ti ile oynayamayacağım oyun yoktu gerekirse düşükte oynarız hocam kasa Dark marka çok iyi olduğunu duşmuştum ayrıca mesh bir kasa ve görüntüsü de diamond çok hoş 8 fanla birlikte çok iyi olur diye düşünmüştüm.

Hocam ekran katını 1.5 yıllık istiyorum sonra 18'i dolduracağım ve çalışıp çok daha iyisini alacağım eğer zaten alışveriş kredisiyle alacak olmasak bu fiyata 1650'li sistem alırdım ama maalesef alışveriş kredisi ile alacağız ama biliyorum 1050 Ti ile oynayamayacağım oyun yoktu gerekirse düşükte oynarız hocam kasa Dark marka çok iyi olduğunu duymuştum ayrıca mesh bir kasa ve görüntüsü de diamond çok hoş 8 fanla birlikte çok iyi olur diye düşünmüştüm.

Tabii ışıklı ve güzel görünüşlü bir kasa isteyebilirsin ama 8 fana ihtiyacın yok, ekran kartını mecbur değilse tek fanlı almamaya özen göster gördüğüm kadarıyla bu fiyat bandında Elsa ve INNO3D bulunuyor şahsen onlardan birisin tercih ederdim, ikisi de yıllardır kart üretiyor. İleride ek fan takmak istersen de kaçmıyor ucuz zaten.

Tabii ışıklı ve güzel görünüşlü bir kasa isteyebilirsin ama 8 fana ihtiyacın yok, ekran kartını mecbur değilse tek fanlı almamaya özen göster gördüğüm kadarıyla bu fiyat bandında elsa ve INNO3D bulunuyor şahsen onlardan birisin tercih ederdim, ikisi de yıllardır kart üretiyor. İleride ek fan takmak istersen de kaçmıyor ucuz zaten.

Hocam ben INNO3D görmüştüm ama Palit markası kadar güvenemedim ve kasaya 4 fan daha alırım 8 fanlı soğutma tek fanlı ekran kartı için yeter diye düşündüm.

Hocam ben INNO3D görmüştüm ama Palit markası kadar güvenemedim ve kasaya 4 fan daha alırım 8 fanlı soğutma tek fanlı ekran kartı için yeter diye düşündüm.

INNO3D ile Palit neredeyse aynı seviyede markalar. Çift fan hem daha iyi soğutma hem de daha sessiz dönen fanlar demektir. 8 tane fanın 4 adet fandan serin çalıştıracağını düşünmüyorum çünkü kasa fanlarının asıl görevi sirkülasyon sağlamaktır, vantilatör görevi görmek değil. Buraya kadar tamamsan ekran kartını çift fanlı seç sistemini diz. İleride keyfi olarak fan eklemesi yapabilirsin.

INNO3D ile Palit neredeyse aynı seviyede markalar. Çift fan hem daha iyi soğutma hem de daha sessiz dönen fanlar demektir. 8 tane fanın 4 adet fandan serin çalıştıracağını düşünmüyorum çünkü kasa fanlarının asıl görevi sirkülasyon sağlamaktır, vantilatör görevi görmek değil. Buraya kadar tamamsan ekran kartını çift fanlı seç sistemini diz. İleride keyfi olarak fan eklemesi yapabilirsin.
Hocam eyvallah INNO3D alıcam ama son olarak yorumları dikkatimi çekti sizide çok oyaladım ama son olarak yorumlarına bakarmısınız

Hocam eyvallah INNO3D alıcam ama son olarak yorumları dikkatimi çekti sizi de çok oyaladım ama son olarak yorumlarına bakarmısınız

Bu kartın test videolarını izlemiştim az çok biliyorum nasıl bir kart olduğunu. Fotoğrafta görünmese de arka tarafta bakır borusu vardı diye hatırlıyorum. Sorun değil sıfırdan sistem diziyorsun, alacağın her tavsiye ileride de faydalı olur. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı