1050 Ti ve R5 3600 darboğaz yapar mı?

Gökhan Kale

Centipat
Arkadaşlar bugün birisi söyledi R5 3600 1050 Ti ekran kartı darboğaz yapar diye. Benim bildiğim darboğaz işlemci ekran kartini besleyemezse darboğaz olur. Ekran kartınin da darbogazi oluyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet darboğaz yapar, ama ekran kartı darboğazıdır bu, sizin dediğiniz işlemci darboğazı, ama ekran kartı darboğazı iyi bir şeydir. Performans kaybı vs. yaşamazsınız, kullanabilirsiniz.

İşlemci darboğazu; İşlemci < ekran kartı.

Ekran kartı darboğazı; İşlemci > ekran kartı.

Son düzenleme:
İşlemciyi biraz daha düşürebilirsiniz ileriye dönük olmayacaksa.

Ileriye dönük olsun diye aliyorum.
Evet yapar, ama ekran kartı darboğazıdır bu, sizin dediğiniz işlemci darboğazı, ama ekran kartı darboğazı iyi bir şeydir. Performans kaybı vs. yaşamazsınız, kullanabilirsiniz.

Peki neden iyi birşeydir.
Senelerce 1050 Ti ile kullanacağım ekran kartı almam benim için işlemci önemli 1050 Ti yetiyor bana.

Arkadaşlar bugün birisi söyledi R5 3600 1050 Ti ekran kartı darboğaz yapar diye. Benim bildiğim darboğaz işlemci ekran kartini besleyemezse darboğaz olur. Ekran kartınin da darbogazi oluyor mu?

Çoğu yoruma aldırış etme R5 3600 güçlü bir işlemcidir 1050 Ti gibi bir ekran kartı ona çerezdir önemli olan ekran kartının işlemciden fazla güçlü olmamasıdır yoksa asıl darboğaz o olur.

Geri
Yukarı