1050 Ti ve R5 3600 darboğaz yapar mı?

Ileriye dönük olsun diye aliyorum.

Peki neden iyi birşeydir.

Sizin konunu başlığında bahsettiğiniz işlemci darboğazıdır;
İşlemcinin ekran kartının hızına yetişememesindendir.

Ekran kartı darboğazı;
Evet ekran kartı darboğazı iyi bir şeydir. Kötü değil. Ne kadar isminde darboğaz kelimesi geçse de.
İşlemcinizin yüksek seviye olup ekran kartının düşük olması sorun teşkil etmez. Ayrıca işlemcinizin az kullanılması da sorun teşkil etmez. Aksine hem daha az ısınır hem de daha yüksek frekanslarda ekran kartını beslediği için alabileceğiniz en yüksek FPS'i alırsınız. En fazla ekran kartında ısınma gibi sorunlar olabilir onları da FPS sınırlayarak çözebilirsiniz.

Buna çoğu kişi darboğaz demez veya öyle bilmez.

Aynen benim bildiğimde o bende diyorum ekran kartı darbogazi ne.

Sizin konunu başlığında bahsettiğiniz işlemci darboğazıdır;
İşlemcinin ekran kartının hızına yetişememesindendir.

Ekran kartı darboğazı;
Evet ekran kartı darboğazı iyi bir şeydir. Kötü değil. Ne kadar isminde darboğaz kelimesi geçse de.
İşlemcinizin yüksek seviye olup ekran kartının düşük olması sorun teşkil etmez. Ayrıca işlemcinizin az kullanılması da sorun teşkil etmez. Aksine hem daha az ısınır hem de daha yüksek frekanslarda ekran kartını beslediği için alabileceğiniz en yüksek FPS'i alırsınız. En fazla ekran kartında ısınma gibi sorunlar olabilir onları da FPS sınırlayarak çözebilirsiniz.

Buna çoğu kişi darboğaz demez veya öyle bilmez.

Ama Gidipt'e R7 240 takmayalım o Frekanslar'da bir yere kadar etki ediyor :) sonuçta 1050ti ile 1660süper arasında dağlar kadar fark var.

Geri
Yukarı