1050 TI ve Ryzen 3 1300X Sistem PUBG Performans Sorunu

Emirhankhn

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
1050 TI ve Ryzen 3 1300X var ama PUBG'de 40-50 FPS'ye düşüyor. Sonra tekrar 70-60 FPS'ye yükseliyor. Sorun nedir sizce? Veya böyle bir FPS almam normal mi?

Bulunduğunuz yerde, durduk yere FPS bu şekilde düşüp artıyorsa problem vardır. Ancak yer değiştirdikçe ya da detayların arttığı yerlerde FPS düşüyorsa, normal diyebilirim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodan, bir fikir oluşturabilirsiniz sorununuz hakkında.
PUBG'de optimizasyon sorunu olduğuna inanıyorum, diğer oyunlarda buna benzer problemler yaşadınız mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU-CPU kullanımına dikkat edin, 1080p'de o dediğiniz sahnelerde işlemci kullanımı %100 ekran kartı kullanımı düşük kalıyor ise darboğazın işaretidir, belki oyundan kaynaklıda olabilir farklı oyunlarda test etmek gerekir.

Son düzenleme:
PUBG gibi her insanın farklı bileşenlerine farklı muamele yapan bir oyun, nasıl optimizasyon sorunu yok ? Daha adam gibi düzgün sunucuları bile yok, bu optimizasyon sorunudur.
Bende optimizasyon sorunu olduğunu söyledim zaten.
Arkadaş optimizasyon sorunu olduğuna inanıyorum demiş ama sonradan değiştirmiş mi bilemiyorum :)
Hayır değiştirmedim, hatta son düzenleyen moderatör FPS kısaltmasını büyük yazmam gerekliymiş, başta büyük yazıp sonra yanlıştır diye küçük yazmıştım oysaki. :kıkırda:

Bulunduğunuz yerde, durduk yere FPS bu şekilde düşüp artıyorsa problem vardır. Ancak yer değiştirdikçe ya da detayların arttığı yerlerde FPS düşüyorsa, normal diyebilirim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodan, bir fikir oluşturabilirsiniz sorununuz hakkında.
PUBG'de optimizasyon sorunu olduğuna inanıyorum, diğer oyunlarda buna benzer problemler yaşadınız mı?
ayrıca şunu belirtmek isterim pubg de kenar yumuşatma yükse giğerleri çok düşük bu buna rağmen 50 arada sırada 40 alıyorum ama dururken deil tabikide hareket halinde bu videoda ayarların bazıları yüksek 70 alıyor bende ayarların düşük olduğu halde 70 60 alıyorum
GPU-CPU kullanımına dikkat edin, 1080p'de o dediğiniz sahnelerde işlemci kullanımı %100 ekran kartı kullanımı düşük kalıyor ise darboğazın işaretidir, belki oyundan kaynaklıda olabilir farklı oyunlarda test etmek gerekir.
oyun içi afterburner ı attım ben fazla anlamıyorum cpu kullanımı felan iyimi

Dosya Ekleri

• pubg ayar.jpg
    pubg ayar.jpg
    318,8 KB · Görüntüleme: 68
Son düzenleme:
ayrıca şunu belirtmek isterim PUBG de kenar yumuşatma yükse giğerleri çok düşük bu buna rağmen 50 arada sırada 40 alıyorum ama dururken deil tabikide hareket halinde bu videoda ayarların bazıları yüksek 70 alıyor bende ayarların düşük olduğu halde 70 60 alıyorum

oyun içi afterburner ı attım ben fazla anlamıyorum cpu kullanımı felan iyimi
Darboğaz yok, grafikleri bir miktar artırabilirsin. Çözünürlük galiba 1080p, onu da düşürmeni tavsiye ederim.

Ekran Ölçeği: 100-103
Kenar Yumuşatma: Yüksek
Rötüş: Çok Düşük
Gölgeler: Çok Düşük
Dokular: Yüksek Efektler: Çok düşük
Yeşillik: Çok Düşük
Görüş Mesafesi: Çok Düşük
V-Sync: Kapalı
Hareket Bulanıklığı: Kapalı

İnternette bulduğum, optimize ayarlar bunlar.

Kaynak :https://www.globalklavye.com/pubg-fps-arttirma/

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı