1050 Ti vs RX580

xMistwerra

Centipat
Makaleler
1
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 3470 GTX 1050 ti 8gb ram 1600mhz
Sistemim i5 3470 GTX 1050 Ti 4 GB 128 bit 8 GB RAM DDR3.
Arkadaşım RX580 i5 7800 8 GB RAM kullanıyor DDR4.
Beraber aynı oyunları oynuyoruz (Ark Forest LoL Valorant)
Ama neredeyse her oyunda FPS olarak onu geçiyorum. Ayrıca Discord üzerinden yayin açarken veya Voicemod gibi uygulamalar acarken ben sorun yaşamıyorum. Arkadaşım Discord çöküyor veya PC çöküyor.
(Ben kendim 0'dan dizdim kasayı, arkadaşım hazır kasa aldi)
FPS farkı derken 5 10 FPS oynuyor ama yayın açma konusunda veya art arda başka uygulama açma konusunda ben ondeyim. O yüzden meraken soruyorum.

Ekran kartı ile CPU darboğaz yapıyor gibi duruyor çökmeler RAM'den ya da OS'dan olabilir disktende olabilir tek tek bakması lazım çökmeler için.

i5 3470 gibi 10 nesil geride kalmış bir platformu sıfır olarak nasıl dizdiniz merak ediyorum doğrusu. Ek olarak sağlıklı çalışan iki sistemi ele alırsak RX 580 GTX 1050 Ti'ın iki tanesini dürüm yapıp yiyecek güçte.

i5 3470 gibi 10 nesil geride kalmış bir platformu sıfır olarak nasıl dizdiniz merak ediyorum doğrusu. Ek olarak sağlıklı çalışan iki sistemi ele alırsak RX 580 GTX 1050 Ti'ın iki tanesini dürüm yapıp yiyecek güçte.

2. el 0 dediysem özür dilerim yanlış olmuş 2. el dizdim zamaninda kullanıyorum hala.

Ekran kartı ile CPU darboğaz yapıyor gibi duruyor çökmeler RAM'den ya da OS'dan olabilir disktende olabilir tek tek bakması lazım çökmeler için.

Yaani ikimizde ayni parcalara sahibiz SSD HDD falan var tek fark DDR3 ve DDR4 bir de GPU CPU ama çözemedim hala mesela LoL oynuyoruz ben 200FPS oynarken arkadaşım sürekli 150'den 45'e düşüyor FPS ki kendimde denedim onlara gittiğimde çok rahatsız edici durum.

Yani ben de biliyorum RX580 gerçekten güçlü kart ama işte çoğu oyunda geçiyorum FPS olarak.

Yani ben de biliyorum RX580 gerçekten güçlü kart ama işte çoğu oyunda geçiyorum FPS olarak.

Hocam arkadaşın sistemi sağlıklı çalışmıyor, RX 580 ile oyunu 1080p Ultra'da açıp GTX 1050 Ti ile 1080 Low'da açsanız yine de RX 580 daha yüksek FPS verir. Sadece iki ekran kartını da sizin işlemci ile test ederseniz darboğaz kaynaklı Valorant'ta belki GTX 1050 Ti daha stabil kalabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı