1050 Ti yüksek sıcaklık

UniqueCopy

Hectopat
Merhabalar bugün sistemimde ısınma kaynaklı sorun olduğu için kasamı değiştirdim ancak sonuç pek memnun etmedi. 1050 Ti Phoenix 4 GB versiyon kullanmaktayım (alta resmini attım)75-80 derecelerde geziyor. Normal midir?

Dosya Ekleri

• 20200624_170245.jpg
    20200624_170245.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 107
Hangi oyunda? Kasanın modeli nedir? Kart ne kadar yeni?

Ayrıca aldığınız kart tek fanlı olduğundan sıcaklıkların bir tık yüksek olması beklenebilir.

Merhabalar bugün sistemimde ısınma kaynaklı sorun olduğu için kasamı değiştirdim ancak sonuç pek memnun etmedi. 1050 Ti Phoenix 4 GB versiyon kullanmaktayım (alta resmini attım)75-80 derecelerde geziyor. Normal midir?
O sıcaklıklar normal denebilir 2 sorum var...
1) Kasa hani şu çalışma masalarındaki kasa yeri gibi kapalı bir yerin içinde mi??
2) Kasaya fan tak aşırı pahalı değil tabii sadece işlemci ve psu fanı varsa :)

Dostum diplomatik anlamda bir bilgi sahibi değilim ama 20 yıldır bilgisayar kullanıyorum. 75-80 dereceleri normal kullanımda ( tarayıcıda gezinmek vs) görüyorsan bir problem var demektir. Genelde o dereceleri ekran kartı ful performansta kullanılırken görmen lazım. Kasanın çıkış fanını ve hava akışı sağlanacak kasa boşluklarını kapatacak bir engel olmaması lazım. Ekran kartlarının da termal macunu vardır, kendin yapmanı önermiyorum işlemci kadar basit değil, bir bilgisayarcıya baktıra bilirsin ama dediğim gibi sıcak bir oda da bilgisayarı yoracak bir oyun oynuyorsan o kadar da anormal bir sıcaklık değil

Son düzenleme:
O sıcaklıklar normal denebilir 2 sorum var...
1) Kasa hani şu çalışma masalarındaki kasa yeri gibi kapalı bir yerin içinde mi?
2) Kasaya fan tak aşırı pahalı değil tabii sadece işlemci ve PSU fanı varsa :)

Kasam Thermaltake J24 bugun aldım daha.
Kendimi ifade edemedim kusura bakmayın boştayken 30 derece yük altında 75 80 1050 Ti icin normal degil gibime geldi ama tek fanlı olmasi mi etki ediyor acaba?

Fan profili manuelde kalmış olabilir mi? O kartın Just Cause 3 testine baktığımda 62 derece civarında geziyordu. Sizin ısılar anormal derecede yüksek.

Kasam Thermaltake J24 bugun aldım daha.
Kendimi ifade edemedim kusura bakmayın boştayken 30 derece yük altında 75 80 1050 Ti icin normal degil gibime geldi ama tek fanlı olmasi mi etki ediyor acaba?
Tek fanlı olması etki eder tabiki msi gtx 1050 Ti çift fanlı keşke msi alsaydınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı