1050 Ti'den 3060'a geçtikten sonra FPS değeri yükselmedi

casten

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
rtx 3060
İşlemci
ryzen 5 5600x
1050 Ti ekran kartım vardı ve RTX 3060 ile değiştirdim ama aynı FPS'i alıyorum güncellemeleri kaldırıp tekrar yüklediğim halde aynı sorun devam ediyor.
  • Ryzen 5 5600X.
  • 32 GB 3200MHz RAM.
Sistemim bu şekilde ama hala CS:GO'da 100 FPS alıyorum düşük ayarlarda 1050 Ti aldığım FPS'i 3060'da da alıyorum.

Yardımcı olabilir misiniz? Hiçbir şekilde sorunu çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncellemesi yaptın mı? Chipset sürücüleri kurulu mu? XMP açık mı? Throttle yaşıyor musun?
Ekran kartından ziyade işlemciyi tam performansta kullanamıyorsun gibi geldi bana.
işlemciyi yeni taktığımda sadece bios güncellemesini yapmıştım diğerleri hakkında bi bilgim yok o yüzden yapmadım

1050 Ti ekran kartım vardı ve RTX 3060 ile değiştirdim ama aynı FPS'i alıyorum güncellemeleri kaldırıp tekrar yüklediğim halde aynı sorun devam ediyor.
  • Ryzen 5 5600X.
  • 32 GB 3200MHz RAM.
Sistemim bu şekilde ama hala CS:GO'da 100 FPS alıyorum düşük ayarlarda 1050 Ti aldığım FPS'i 3060'da da alıyorum.

Yardımcı olabilir misiniz? Hiçbir şekilde sorunu çözemedim.
kanka kasadaki 1050 tiyi çıkarıp 3060ı direkt takıp kullanmaya başladıysan sorun bundan kaynaklı olabilir. Display Driver Uninstaller kur NVİDİAyı seçip ekran kartını tamamen kaldır bilgisayarı yeniden başlatacak sonra temiz kurulum yap driverları kendi sayfasından indir

Anakartın driverını üreticinin sitesinden indirdin değil mi?
evet biosu oradan yaptım

kanka kasadaki 1050 tiyi çıkarıp 3060ı direkt takıp kullanmaya başladıysan sorun bundan kaynaklı olabilir. Display Driver Uninstaller kur NVİDİAyı seçip ekran kartını tamamen kaldır bilgisayarı yeniden başlatacak sonra temiz kurulum yap driverları kendi sayfasından indir
yaptım hocam onuda fayda etmedi

Bildiğim kadarıyla ekran kartı temelli bi oyun.
hocam denedim onuda savaşta full yüksek ayarlarda dlss kalitede 90-120 arası değişiyor

hocam denedim onuda savaşta full yüksek ayarlarda dlss kalitede 90-120 arası değişiyor
bannerlordda böyle performans alıyor ama diğer cs go valo gibi oyunlarda alamıyor işlemci de problem var

Yeni konular

Geri
Yukarı