10500 TL sistem önerisi

RAM harici kullanılabilir, sadece bu bütçeye uygun kaçmamış o bileşenler.

Ek olarak şunu da belirteyim; eğer render/yayın işleri olmayacaksa şu dönemde Intel sistem toplanmalı.
O zaman şöyle alıyorum hocam:
Deluxe 5A-RTX3060 | Game Garaj
--
İşlemci: 3600X
Anakart: Biostar B550MH
Ekran Kartı: Inno3D RTX3060Ti Twin 2x OC
Depolama Sat: Netac N35S (sistemi kurucam buraya)
Soğutucu: DarkFlash TWISTER ARGB 240mm DX-240

böyle iyi midir hocam, PSU aynı kalıyor.

O zaman şöyle alıyorum hocam:
Deluxe 5A-RTX3060 | Game Garaj
--
İşlemci: 3600X
Anakart: Biostar B550MH
Ekran Kartı: Inno3D RTX3060Ti Twin 2x OC
Depolama Sat: Netac N35S (sistemi kurucam buraya)
Soğutucu: DarkFlash TWISTER ARGB 240mm DX-240

Böyle iyi midir hocam? PSU aynı kalıyor.
SSD çıkarıp 5600X alınabilir, elimde var demiştiniz.

Eeğer 5600X yaparsam fiyat çok artıyor.
Elimde harici var
Evet eğer hiç SSD almazsam bütçem yetiyor, o zaman düşük bütçeli bir SSD ile 5600X deneyeceğim, çünkü elimdeki haricinin boyutu aman aman yüksek değil.
Ama bu ihtimalde birde soğutucu almam gerekiyor, ısısı çok problem yaratmaz değil mi?

Merhaba, oyun oynamak ve yayın açmak amaçlı bir bilgisayar toplamak istiyorum. Bir süredir piyasayı takip etsem de sürekli değişmekte, bu nedenle size danışmak istiyorum. 2 farklı seçeneğim var, ya direkt hazır bir sistem alacağım(tercihim kesinlikle budur) ya da, yine internet üzerinden sitelerin bilgisayar toplama hizmetlerinden yararlanacağım. Yani sinerji, İtopya gibi sitelerde hazırlayabileceğim bir sistem. Hazır sistem olarak bir adet sistem buldum şöyle anlatayım:

Deluxe 5T10-RTX3060 | Game Garaj - işlemciyi "Intel Core i5 10600" yapıyorum, ekran kartını "INNO3D RTX3060 Ti Twin 2X OC", soğutucu olarak "darkflash twıster ARGB 120mm DX-120" ekliyorum. Fakat şöyle bir sıkıntı var, anakartı 2933MHz yani yayın için oldukça zararlı olacaktır. Bu nedenle bu sistem aklımda dursa da çok sıcak yaklaşmıyorum.

Belirttiğim gibi bana direkt hazır veya internet üzerinden montaj yapan siteler aracılığıyla toplayabileceğim sistem önerirseniz sevinirim. Parçaları harici alıp bir yere montaj yaptırmam pek mümkün değil. Sadece direkt hazır bakabilirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. (Eğer bu sistem zaten iyi ama şöyle şöyle yap derseniz de cevaplarınızı beklemekteyim.)
Lütfen İtopya dan sipariş vermeyin 2 hafta önce yeni bir çift ram aldım hala kargoya vermediler

O zaman bu şekilde alıyorum sistemi hocam, daha sonra DARKFLASH TWSITER ARGB 240MM DX-240 alacağım ek soğutucu olarak, o besler mi? Birde, bu şekilde, soğutucusuz, Valorant yayınlarda bilgisayar kapanması gibi bir şey olur mu? Şu an kullandığım 2600 sistemde oluyor.

Geri
Yukarı