1050Ti+G4560 darboğaz

Bybarsi

Hectopat
Daha fazla  
1050Ti+G4560 sistemim var, sürekli darboğaz yiyorum. Battlefield 1, Battlefield 5, PUBG, Forza Horizon 4, Tarayıcıda video izlerken bile video kasıyor donuyor. Yaklaşık 3 kere format attım. 2 kere işlemcinin driver ve chipsetini silip tekrar kurdum, hiçbir çözüme ulaşamadım. Ne yapabilirim?

8 gb ram
1TB hard disk var
H110M-Pro VD anakart
MSI Afterburner değerleri:
Ekran kartı kullanımı: %40 55 derece
İşlemci kullanımı: %100 58 derece
Ram Kullanımı: 6448 Mb

G4560 Gtx 1050 ti'yi sınırda besleyen bir işlemci zaten. İşlemci ön planlı oyunlarda darboğaz yapması normal. Çözüm en az i5 7400 - 7500 veya 7600k ile işlemcini değiştirmek olucaktır. Ama sana tavsiyem bütçen varsa anakartıda satıp Ryzen 5 serisi bir işlemci ve anakart alıp devam etmen olucaktır. Daha uzun ömürlü bir sistem olur..

Bir anormallik var. O işlemci 1050 Ti 1080p de besleyebilir. Tarayicida video izlerken bile kasmasi ilginc bir durum. Arka planda islemciyi sömüren bir seyler var mı ? Virüs programı vs. ?

Virüs programı tarzı programları asla kullanmam. Yeni formatlı zaten virüs olduğunu da düşünmüyorum, işlemcim çalışması gerektiği gibi çalışmadığını düşünmeye başladım, benim sistemimle aynı sistemi olan arkadaşım var her oyunda benden 30-40 FPS daha fazla alıyor.
Sadece merakımı gidermek için MSI Afterburner programından ekran kartımın MHZ ini kısıp ekran kartımı ortalama bir GT 1030 gibi çalıştırdım, ancak darboğaz yine de vardı işlemci %100 ekran kartı %40.

Virüs programı tarzı programları asla kullanmam. Yeni formatlı zaten virüs olduğunu da düşünmüyorum, işlemcim çalışması gerektiği gibi çalışmadığını düşünmeye başladım, benim sistemimle aynı sistemi olan arkadaşım var her oyunda benden 30-40 FPS daha fazla alıyor.
Sadece merakımı gidermek için MSI Afterburner programından ekran kartımın MHZ ini kısıp ekran kartımı ortalama bir GT 1030 gibi çalıştırdım, ancak darboğaz yine de vardı işlemci %100 ekran kartı %40.
Sistem boştayken görev yöneticisinden kontrol eder misin ? Islemciyi ne kullanıyor acaba ?

Oyun içerisinde açtığımda print driver host diye birşey %100 kullanıyor işlemciyi ama bu kullanılmadığı zamanda da aynı sorunlarla karşılaşıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı