1050Ti yerine 3060Ti alınmalı mı?

Önümüzdeki 1 2 yıl içinde fiyat performans ekran kartları gelir mi 3060 Ti aldığıma pişman olur muyum ondan şüphe duyuyorum sonuçta çok pahalı 1 sefer alacağım.
O zamana kimse yorum yapamaz. Şu aralar fiyatlar düşmüşken alabiliyorsanız alın. Belki 1 ay sonra arayacaksınız bu fiyatları.

Bir Avrupa ülkesinde olsak çinko karbon oyuncu için 1050 Ti'den 3060 Ti'a geçiş çok gerekli değil eğer Cyberpunk 2077, Elden Ring gibi oyunları yüksek ayarlarda oynamak gibi bir isteği yoksa. Ama Türkiye'de elektronik ürün almak bile yatırım aracı aldı şu an almazsan belki bir daha hiç alamazsın öyle bir yanı da var.
Zaten 1080p de oynuyorum hep RDR2 satın aldım geçen 25 30 FPS veriyor 1080p ulra ayarlarda FPS60'ın altına düştüğü zaman keyif vermemeye başlıyor biraz istediğim var yani 1080p de 60 altını görmesin istiyorum ful ayarlarda. Evet fiyatların artması gibi bir durumda var ileriye dönük olarak ülkemizde fiyatı düşen bir şey yok maalesef.

Zaten 1080p de oynuyorum hep RDR2 satın aldım geçen 25 30 FPS veriyor 1080p ulra ayarlarda FPS60'ın altına düştüğü zaman keyif vermemeye başlıyor biraz istediğim var yani 1080p de 60 altını görmesin istiyorum ful ayarlarda. Evet fiyatların artması gibi bir durumda var ileriye dönük olarak ülkemizde fiyatı düşen bir şey yok maalesef.

Bütçeniz müsaitse alabilirsiniz hocam fiyatlar artar mı bilemem ama düşmeyeceğinin garantisini verebilirim.

3060ti uzun süre gider zaten oyunların çoğuna dlss desteği geliyor. Kartın yetmediği yerde dlss ile performans artışıda alırsınız ki bu kartın yetmeyeceği oyun şu an yoktur büyük ihtimalle. 1050 ti dan sonra şahinden inip ferrariye binmiş gibi olursunuz muhtemelen.

Sanırım 6700XT alacağım Ryzen 5 5600X işlemci kullandığım için sam diye bir şey varmış şu an tek aklıma takılan şey bu ekran kartı için 650W PSU yazıyor kendi sitesinde bende Corsair 600vs 80Plus var yeterli gelir mi onu düşünüyorum.

Geri
Yukarı