1050W PSU şalter attırır mı?

Cümleten selamünaleyküm. Arkadaşlar ileriye yönelik yatırım olarak 1250W ya da 1050W PSU almak istiyorum. Ama şalter attırır mı diye merak ediyorum.
-Ryzen 7 1700
-RX 5500 XT
-B450M-A PRO Max
-Samsung 960 Evo
Kasa: Gamepower Cry

Yalnız ileride nm düştükçe ve teknoloji geliştikçe sistemlerin güç gereksinimleri de nispeten düşecektir veya aynı kalacaktır. 4-5 sene önceki sistemler bugünkü denk sistemlerden daha çok güç tüketiyordu.

Güç kaynağında geleceğe yatırım yapmak mükemmel bir tercih olmaz, hem zamanla eskiyecek. Bugün yeterli, gelecekte de yeterli bir güç kaynağı almak daha sağlıklı ve ekonomik olur.

Hocam tam kapasite çalışsa bile 5A falan çeker. 4A sigorta varsa anca atar. Yani artırmaz. Sistem gerektiği kadar güç kullanır.

Cümleten selamünaleyküm. Arkadaşlar ileriye yönelik yatırım olarak 1250W ya da 1050W PSU almak istiyorum. Ama şalter attırır mı diye merak ediyorum.
-Ryzen 7 1700
-RX 5500 XT
-B450M-A PRO Max
-Samsung 960 Evo
Kasa: Gamepower Cry
Bileşenler kaç W tüketirse PSU da o kadar güç çekeceği için sorun olmaz. Bu arada 1250W o kadar da fazla değil. +2000W ile çalışan ev aletleri var 😀

Düzgün bir evde yapmaz. Çok düzgün olmayanda bile yapmaz. Zaten o sistem hepsini çekmez. Evde tost makinesi ya da o tip, elektrik ile ısıtan bir alet kullanıyorsanız ve sorun yaşamıyorsanız bir şey olmaz.
Bu arada ileriye dönük alacaksanız 750W tavsiye ederim. İleride güç gereksinimleri düşme eğiliminde.

Geri
Yukarı