1060 3G için RAM tavsiyesi

DirectX9

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar geçenlerde konusunu açmıştım 2. el 3 GB 1060 aldım tabii bununla beraber sınırlar genişledi fakat yeni nesil oyunlarda ayarları yükseltince VRAM hatası verip oyundan atıyor. Kasma donma olmadan bir anda atıyor. 8 GB RAM'im olduğu için garipsenecek bir durum değil, sizce 8 GB RAM daha alsam 8+8 yapsam performans yükselmesi olur mu, oyundan atmayı bırakır mı? Bu arada işlemcim 1200 AF olduğu için ışıklandırma ve gölgelendirme ayarlarını olabildiğince düşürüyorum.

Sistem belleğinin hızı VRAM'den düşük ama.

Yani 16 GB RAM/1060 6 GB bir sistem 32 GB RAM/GTX 1060 3 GB bir sistemden iyi olacaktır.

Gene de RAM artırmanız işe yarar.

Hocam bu kadarını ben de biliyorum ben sadece Marvel's Spider-Man en yüksek ayarlar için 16 GB RAM yeterli olur mu diye sordum.

1200 AF sıkıntı olur biraz. Yoksa 30-45 FPS kadar veriyor sallanırken gördüğüm kadarıyla. İç mekanlarda daha yüksek olur.

Hocam ışıklandırma ve gölgelendirmeyi düşürünce işlemcideki yükün büyük kısmı kalkıyor.

Hocam ışıklandırma ve gölgelendirmeyi düşürünce işlemcideki yükün büyük kısmı kalkıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GTX 1060 ayarında bir kartı ucu ucuna besliyor. O dediğiniz ayarlar kapatılsa dahi tökezleyecektir arada.

Ben 1050 Ti ile 1200 AF kullanmıştım, oradan biliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GTX 1060 ayarında bir kartı ucu ucuna besliyor. O dediğiniz ayarlar kapatılsa dahi tökezleyecektir arada.

Ben 1050 Ti ile 1200 AF kullanmıştım, oradan biliyorum.

Evet tökezleme konusunda haklısınız işlemciyi yazın değiştireceğiz artık.
Bu arada videoda overclock yapılmış CPU'ya benim öyle bir imkanım yok maalesef.

Geri
Yukarı