10600 için Soğutucu ve Anakart Önerisi

Icebatpk

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, şu an Ryzen 1600 ve B350 PC Mate kullanıyorum, ekran kartım 1060 6 GB.İşlemci olarak 5600X düşünüyordum ama fiyati daha uygun olan 10600KF'yi tercih etmek istedim, yanina Z490 anakart ve Arctic Liquid 2 sıvı soğutucu almak istiyorum. Kasam Corsair Spec Alpha.
Öncelikle şunu sormak istiyorum, Bu parçalar birbiri ile uyumlu mudur? Ve kasamın ön tarafı 240mm radyatörü destekliyor ama bazi kaynaklarda HDD yuvasinin sökülmesi gerektiğini duydum, HDD yuvasını sökersem HDD'yi sabitlemek sorun olur mu?
Son olarak sorum işlemciye overclock yapmazsam ne kadar performans kaybı yaşarım, değer mi overclock yapmaya? Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.
Farklı parça önerileriniz varsa bütçem 4500 lira, anakart işlemci ve sıvı soğutucu için.

Sıvı soğutucu düşmen isen 1440p çözünürlükte RTX 3070 ile birlikte 10600KF kullanıyorum kasam Thermaltake G33
Kullandıgım işlemci hava soğutucu MSI inin tavsiye ederim 60 pek cok gectigini görmedim boştaykendr 30 derecelerde bana göre en iyi hava soğutuculardan dır kendisi kasa ve anakartına uygunsa anakart uygunluğu derken bende bir ram.slotunu kapatıyor 2*16 kullandığım için çok umursamadım ramlerimde biraz büyük corsair bir iki işlem yapıp üste kaldirirsam o ram slotuda açılır ama uğraşmadım bir ara tersden bağladım tersden bağladığım.halde fanı 74 dereceyi geçmedi okadar iyi hava sogutma bloku var

Son düzenleme:
Peki OC yaptiniz mi islemcinize ? Sicaklik değerleri ocli hali midir ?
Cooler master hyper 212 spectrum öneriyorum hava soğutma olarak. 10400 ile birlikte kullanıyorum ve 50 dereceyi geçtiğine şahit olmadım. Fiyat olarak da daha iyi, içinden cooler master gel de çıkıyor. 1000 Tl'lik bir sıvı soğutucudan 400-500 Tl'lik bir hava soğutucusu daha iyi performans verebiliyor.

Arkadaşlar , 10600KF ve Asus Zuf z490 plusta karar kıldım ve satın aldım.Kafamdaki tek soru işareti Arctic Liquid 2 sıvı soğutucunun kasama sığıp sığmayacağı , bununla ilgili bilgisi olan var mı ?
(Kasam Corsair Carbide Spec Alpha , kasanın ön tarafı 240mm desteklendiği söylüyor ama ön tarafta kasanın kendine ait 2 adet fanı ve hdd yuvası var , sığmayacağını düşünüyorum, bazı kaynaklarda hdd yuvası çıkartılabilip sabit birakabilinir denmiş hdd için.)

Yeni konular

Geri
Yukarı