10600K sistem vs. 5600X sistem

mgoldenberg

Decapat
Daha fazla  

Laptop sonrası desktop almam gerekiyor, yaptığım iş nedeniyle (finans-2D grafik) bana önerilen GPU P620 quaddro oldu.
Yukarıdaki sistemlere ekleme, çıkarma ve ekran kartı tavsiyenizi bekliyorum. Oyun oynanmayacak en azından ilk tercih değil, işlemciler mutlaka bu ikisinden biri olacak Single Core Speed sebebiyle, diğer her şeyi değiştirebiliriz, yönlendirmelerinizi rica ederim.

Sistem 5x24 açık olacak.
Kullanılacak monitör 2 ad 27inch QHD(2K)
Bütçe maks 10k TL.

Laptop sonrası desktop almam gerekiyor, yaptığım iş nedeniyle (finans-2D grafik) bana önerilen GPU P620 quaddro oldu.
Yukarıdaki sistemlere ekleme, çıkarma ve ekran kartı tavsiyenizi bekliyorum. Oyun oynanmayacak en azından ilk tercih değil, işlemciler mutlaka bu ikisinden biri olacak Single Core Speed sebebiyle, diğer her şeyi değiştirebiliriz, yönlendirmelerinizi rica ederim.

Sistem 5x24 açık olacak.
Bütçe maks 10k TL.

O kart oyunda asla iş görmez ama hiç oyun oynanmayacak diyosanız yeter bu tip sistemlerde çok bilgili değilim üstadlarım yardımcı olacaktır.

Sistem 5x24 açık olacak.
Bütçe maks 10k TL.

İşlemci olrak AMD sistem daha iyi olur.

7500 TL tutuyor. Hepsinden daha iyi.

Ekran kartı olarak bunu öneririm. Bu ekran kartıyla oyun da oynayabilirsiniz.

Son düzenleme:
7500 TL tutuyor. Hepsinden daha iyi.

Ekran kartı olarak bunu öneririm. Bu ekran kartıyla oyun da oynayabilirsiniz.

Bu şekilde farklı yerlerden bunları alsam sistemi kurabilir miyim? Daha önce hiç yapmadım. Elim yatkındır fakat riske girmek te istemem. Sıvı soğutucu işi göz korkutucu mesela benim için. Bu anlamda bir öneriniz olur mu? Hazır sistem almak çok mu dezavantajlı olacaktır ?

Bu şekilde farklı yerlerden bunları alsam sistemi kurabilir miyim?
Artık montaj işi çok kolaylaştı. 10 yaşında bir çocuk bile montaj yapabiliyor. Sıvı soğutma zaten kapalı halde geliyor. Technopat'ın hazırladığı rehberler mevcut. Takıldığınız yerlerde konu açıp yardım alabilirsiniz. Ayrı ayrı almanız çok daha mantıklı. Örneğin bu sistemin sizin paylaştığınız Ryzen sisteme göre anakartı, güç kaynağı, sıvı soğutması, SSD'si, RAM'leri çok daha iyi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu şekilde farklı yerlerden bunları alsam sistemi kurabilir miyim?
Hocam şimdi sistemi kontrol ettiğimde ekran kartına zam gelmiş. Başka bir model öneriyorum.

Son düzenleme:
Artık montaj işi çok kolaylaştı. 10 yaşında bir çocuk bile montaj yapabiliyor. Sıvı soğutma zaten kapalı halde geliyor. Technopat'ın hazırladığı rehberler mevcut. Takıldığınız yerlerde konu açıp yardım alabilirsiniz. Ayrı ayrı almanız çok daha mantıklı. Örneğin bu sistemin sizin paylaştığınız Ryzen sisteme göre anakartı, güç kaynağı, sıvı soğutması, SSD'si, RAM'leri çok daha iyi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam şimdi sistemi kontrol ettiğimde ekran kartına zam gelmiş. Başka bir model öneriyorum.
Alakan için teşekkür ederim hocam

Bu linkteki ürünü diğer secenekler ile yükselttim 1660ti dahil 10.346tl gibi bir fiyat çıktı, benzer kodlu ürünleri seçtim 5600x, 550m anakart, 16ram, nasıl duruyor ?
Deger mi bunu seçmeye yoksa hala verdiğin linkli ürünleri mi seçmemi tavsiye edersin ?
Tekrar teşekkürler.

RX5500XT dual 1440P kullanımı için uygun mudur?

Alakan için teşekkür ederim hocam.

Bu linkteki ürünü diğer secenekler ile yükselttim 1660 Ti dahil 10.346TL gibi bir fiyat çıktı, benzer kodlu ürünleri seçtim 5600X, 550M anakart, 16RAM, nasıl duruyor?
Deger mi bunu seçmeye yoksa hala verdiğin linkli ürünleri mi seçmemi tavsiye edersin?
Tekrar teşekkürler.

RX 5500 XT Dual 1440p kullanımı için uygun mudur?

RX 5500XT Dual 1440p için uygun değil maalesef :(

Bu linkteki ürünü diğer seçenekler ile yükselttim.
Özelleştirme kısmından anakart B550M Bazooka ve RAM'ler 3600 MHZ yapılabilir. Eksisi işlemci soğutucu standart haliyle geliyor ve render gibi işlemlerde yüksek sıcaklıklara çıkabilir. Benim paylaştığım ürünler biraz daha üst seviye ama ekran kartları stoklarda olmadığı için ekran kartı düşük kaldı. Hazır sistemin artısı ise çok daha iyi bir ekran kartı alabiliyorsunuz. Ben özelleştirdiğimde 9400 TL gibi bir fiyat çıktı. Soğutma olarak paylaştığım ürüne bakabilirsiniz. Hazır sistemde özelleştirme kısmında olan soğutucu pek iyi değil. Bu ürün çoğu sıvı soğutmadan daha iyi.

Son düzenleme:
Özelleştirme kısmından anakart B550M Bazooka ve RAM'ler 3600 MHZ yapılabilir. Eksisi işlemci soğutucu standart haliyle geliyor ve render gibi işlemlerde yüksek sıcaklıklara çıkabilir. Benim paylaştığım ürünler biraz daha üst seviye ama ekran kartları stoklarda olmadığı için ekran kartı düşük kaldı. Hazır sistemin artısı ise çok daha iyi bir ekran kartı alabiliyorsunuz. Ben özelleştirdiğimde 9400 TL gibi bir fiyat çıktı. Soğutma olarak paylaştığım ürüne bakabilirsiniz. Hazır sistemde özelleştirme kısmında olan soğutucu pek iyi değil. Bu ürün çoğu sıvı soğutmadan daha iyi.

Hafta sonu hazır sistem, toplama sistem karşılastırması yapıyorum o zaman son karar için.

Geri
Yukarı