10600K sistem vs. 5600X sistem

8850 TL tutuyor. Böyle daha iyi olur. İ5 10600K ile farka değebilir çünkü fazladan iki çekirdek ve hız farkı var.

Son düzenleme:
8850 TL tutuyor. Böyle daha iyi olur. İ5 10600K ile farka değebilir çünkü fazladan iki çekirdek ve hız farkı var.

Burada kasayı nzxt ye değiştirisem 9000 e ulaşacaktır. Bu sistemi mini itx e çevirsem sanırım yine bu %5 ek olarak fiyatlara gelecektir 9500 tl.

Yani burdan bakınca 9500 e parça toplamaktansa 9900 e hazır sistem benim gibi ilk defa bu işe kalkışan biri için kabul edilebilir bir montaj bedeli sanki. :) (montaj, faturalandırma ve ödemede kolaya kaçıyorum)

Yazdığım mini itx için bunu mutlaka değiştirelim dediğmiz birşey çıkar mı hocam ? İyi markalar kullanmaya çalıştım.

Parçaları İtopya'dan alıyorsunuz galiba. Güç kaynağı olarak XPG daha mantıklı olur. Soğutucu yerine Aurous alabilirsiniz. Geri kalanı kalabilir. Neden mini itx topluyorsunuz? ATX olarak daha iyi alternatifler mevcut. Az önce paylaştığım anakartı sildim çünkü mini itx olduğunu unutmuştum.

Son düzenleme:
Tamamdır hocam, çok teşekkürler tüm yardımların için.👍
Parçaları İtopya'dan alıyorsunuz galiba. Güç kaynağı olarak XPG daha mantıklı olur. Soğutucu yerine Aurous alabilirsiniz. Geri kalanı kalabilir. Neden mini itx topluyorsunuz? ATX olarak daha iyi alternatifler mevcut. Az önce paylaştığım anakartı sildim çünkü mini itx olduğunu unutmuştum.

İtopya evet, herşeyi birarada nispeten makul fiyata bulabildiğim tek yer burası oldu. Diğerlerinde hep birşeyler eksik kalıyordu.
Mini olması tamamen estetik, şu anda masada apple mini var.
Atx vs Itx benim kullanımım için tek risk havalandırmada oluşabilir diye düşünüyorum 3-5 dereceyi geçmezse o da sorun olmaktan çıkacaktır.
Full load sonrası değerleri buraya eklerim.
Gerçekten çok teşekkürler. Zahmet verdim.
Sipariş sonrası 2. günde teslim ettiler, kablolama ve soğutucu montajı çok kötüydü, ram pompa kablosundan dolayı kasmış, görüntü gelmiyordu, fan kabloları temassızlık yapıyordu, telefondan teknik servis ise başarılıydı, söküp yeniden birleştirdim. Ok out.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı