10600K tabanlı sisteme PSU ve Soğutma önerisi

Günün nasıl geçti?

• Oy verenlerin toplamı
    14
  • Anket kapandı .

ehbk

Hectopat
Yer
Türkiye
Hepsinden önce şu an elimde olan sistem parçalarım:

Intel Core i5 10600K
MSI MAG Z490 Tomahawk
Apacer Panther 2x8GB 3200MHz CL16 RAM
Kingston A2000 250GB NVMe M.2 SSD
MSI MAG Forge 100M

Kasama sığacak şekilde ve münkün olduğu derecede sessiz, sorun çıkartmayan bir PSU arayışındayım. RGB vs. gerek yok ama varsa da kullanırım. Bu arada büyük ihtimal RTX 3060, veya bütçe artarsa o zamana kadar RTX 3060 Ti almayı düşünüyorum ileride. Şu an işlemciye entegre dahili grafik birimini kullanmak istiyorum.

Aynı şekilde bir soğutucu önerisine de açığım. Başka bir konuda @BerkayZ87 arkadaşım İncehesap indirimlerini bekle, Lian Li Galahad 240 önerdi. O yüzden soğutucuyu birkaç gün sonra(belki cuma günü) alacağım. Aynı şekilde soğutucunun da münkün olduğunca az sesli, sorun çıkartmayan bir model olmasını umut ediyorum.

İkisi için toplamda en fazla 1800-2000₺ arası bütçem var. Tabi ki daha az tutarsa iyi olur fakat az çok araştırdığımda genelde ikisi beraber bu fiyata denk geliyor. Önerilerinizi bekliyorum.

Düzenleme: Aklıma gelmişken yeni konu açmayayım dedim, sıvı soğutucuların yanında termal macun geliyor mu? Geliyorsa kaliteli mi ve işlemciye sürmek gerekiyor mu? Yoksa bir de ona mı para dökmek gerekiyor? İyi forumlar yeniden.

Bu PSU baya kaliteli zaten 12V'tan 650W verebiliyor.
Malesef 36cm fanlı modeller kasama sığmıyor. :( Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.
Pekala hocam o zaman biraz daha bakayım.
Lian Li Galahad 240 önerdi.
Cuma'yı bekleyip bunu alın bence hocam.

Yukarıda attığımı alın.
Bu da olabilir.
Teşekkürler, PF240 tercih ettim. Umarım sorunsuz bir şekilde gelir.

Geri
Yukarı