10600K vs 10600KF

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Littman

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Toplamayyı düşündüğüm PC için 10600K işlemci düşünüyordum fakat 10600K'nın fiyatı bayağı yükseldi. Bunun yerine 10600KF düşünüyorum. 10600K ve 10600KF arasındaki farklar nelerdir? Sizce alınır mı?

Peki şimdi dahili grafik kartı ne gibi durumlarda işime yarar? İllaki 10600k almama gerek var mı?

Peki şimdi dahili grafik kartı ne gibi durumlarda işime yarar? İllaki 10600k almama gerek var mı?

Ekran kartını sonradan alacaksanız 10600k olabilir ama ekran kartınız halihazırda varsa 10600KF aynı performansı veriyor ama daha ucuz.

Ekran kartını 1650 Super Gaming OC almayı düşünüyorum.

Görüntü alamama gibi sorunlarda ekran kartının bozuk olup olmadığını tespit edebilmene yarar. Onun dışında sisteme ekran kartı takacak biri için bir önemi yok.

Harici ekran kartın varsa ucuz olanı al, 50-60 lira fark varsa K olanı al. Ekran kartını satarsan veya bozulursa o süreçte kullanabilirsin grafik birimi olmasından ötürü.

250-300 TL var aralarında. Bu farkı ekran kartının üstüne eklesem daha mantıklı olur.
Tamam arkadaşlar, teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı