1066 MHz DDR2 belleğin 800 MHz çalışması

MoOsFoOsy

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Elimde Kingston HyperX DDR2 KHX8500D2 seri kodlu 3x2 6 GB RAM var bu RAM'ler 1066 MHz çalışıyor ama BIOS otomatik 1.8v veriyor ve 800 de standart şekilde çalışıyor. Gigabyte anakartım için timeframe ayarlarını yapmak istiyorum ardından Q8400 işlemciye OC yapacağım.
Yanlış yazmışım 1066 MHz de çalışması lazım 800 MHz de çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde Kingston HyperX DDR2 KHX8500D2 seri kodlu 3x2 6 GB RAM var bu RAM'ler 1066 MHz çalışıyor ama BIOS otomatik 1.8v veriyor ve 800 de standart şekilde çalışıyor. Gigabyte anakartım için timeframe ayarlarını yapmak istiyorum ardından Q8400 işlemciye OC yapacağım.
Yanlış yazmışım 1066 MHz de çalışması lazım 800 MHz de çalışıyor.
Hocam alınmayın ama RAM için diyelim o frekansa çıkarttınız o işlemciye de OC yaptınız ne değişecek ki?

Öncelikle bana anakart modelini söyler misiniz? BIOS'ta ufak bir değişiklik ile sorununuz çözülecektir.
İşlemciye OC yapacaksanız RAM'lerin en düşük frekanslarda çalışması lazım zaten, siz OC yaparken onların da frekansları yükselecek çünkü.

Tam okuyamamışım ancak bir şey gözüme çarptı 1.8v yüksek değil mi? Bende bile 1.15v.

Onun kullandığı RAM'ler DDR2, sizin ki DDR3 sanırım. DDR4'ün de 1.2 -1.3v, yani giderek verimlilik artıyor.

Hocam alınmayın ama RAM için diyelim o frekansa çıkarttınız o işlemciye de OC yaptınız ne değişecek ki?

Hocam bunun amacı deneyim için kendimi bu konuda geliştirmeye çalışıyorum ve tek oynadığım oyun CS:GO olduğu için stabil bir FPS değeri almak istiyorum.

Hocam bunun amacı deneyim için kendimi bu konuda geliştirmeye çalışıyorum ve tek oynadığım oyun CS:GO olduğu için stabil bir FPS değeri almak istiyorum.
Hocam BIOS'ta RAM ayarı olması lazım "Tweak" kısmında.

Geri
Yukarı