10700K soğutma önerisi

Boris Scherbyna

Picopat
i7 10700K bildiğiniz üzere fazla ısınan bir işlemci. Bundan ötürü iyi bir soğutma sağlamam gerekiyor.

Sıvı soğutma önerilerinizi bekliyorum, 240mm soğutmaların yeterli olacağını düşünmüyorum.
Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de 240 mm'lik bir radyatörün yeterli olacağını düşünüyorum. Aşağıya birkaç model atıyorum, seçim sizin.

Ne için kullanılacak bilmiyorum ama o işlemciye bulaşmayın. 10600K, 3700X, 3800XT, 10900K, 3900X, 3900XT bu işlemciler varken o işlemci asla alınmaz bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada güzel bir şekilde açıklıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada güzel bir şekilde açıklıyor.
İ7 10700k çok fazla güç tüketip ısınıyor yani. Daha dün bu işlemcinin siparişini verdim bu videoyu izleyip biraz daha araştırdıktan sonra geldiğinde iade edip 1k para daha ucuzu olan i5 10600k almaya karar verdim çünkü 10700k, bir süre sonra 70 derece civarında seyrediyor en kral sıvı soğutuculara rağmen ki overclock yapacağız diye sonunda k ibaresi olan işlemci z yongası olan anakart alıyoruz fazladan para verip. Ben bu işlemciye overclock yapsam ömrü de sıcaktan iyice kısalır herhalde :D i5 almayacak olsam bile sonu F ile bitenini alır overclocktan vazgeçerim. Bu kadar ısınan bir işlemciye overclock yapma düşüncesi beni derinden sarsıyor. Kullanacağım parçaların ömürlerine yönelik bi takıntım var zaten. Başka arkadaşların da fikirlerini alabilir miyim? Gerçi konu sahibine ayıp olmasın buna dair bir konu açmak en makulü.

Geri
Yukarı