10700K ve RTX 2060 100 derece

CpuGpuProblem

Zeptopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın bakım ve temizliğini 2 sene yapmadım yavaşladı ve kasmaya başladı bende en iyi marka termal macun ve termal ped sipariş ettim. Bütün parçaları söktüm temizledim pedlerini değiştirdim termal macunu yeniledim ve başlattım (Doğru montaj ve kablolama yaptım), tüm depolama alanlarına format attım temiz kurulum yaptım driver güncellemesi yaptım ve test ettim işlemcim %1 kullanmıyor ama 100 derece ve en fazla 10 dakika açık kaldı ekran kartım 95 derece ve bu sıcaklık değerlerine 10 dakikada ulaştılar.

-Format attım Windows 11.
-BIOS güncellemesi yaptım ve reset attım.
-Driver güncellemesi yaptım.
-Pump ve fan kabloları doğru takılı.
-Hava akışı doğru.
-Pump çalışıyor ses geliyor suyu biraz eski 2.
Yıldır kullanıyorum ama sorunun bu olduğunu sanmıyorum.
-Daha önce OC yapmadım.
-Kasada ve hava akışında sorun yok.
-BIOS'tan Afterburner'dan baktım sonuç aynı.
-PC başladığı gibi ısınmaya başlıyor 10 dakika içinde 100 derece oluyor, 2 farklı programdan kontrol ettim.

Sistem özelliklerim
  • 10700K
  • MSI 2060 Gaming X
  • Corsair H100i
  • Corsair 4000D

Son düzenleyen: Moderatör:
Temazsızlık yapıyor bence tam takamamış olabilir misiniz?

Sıvı soğutucudan mı bahsediyorsunuz eğer sıvı soğutucudan bahsediyorsanız bende emin olmak için tak çıkar yaptım hatta biraz fazla termal macun kullanmışım sildim dışarı taşanları zaten çok taşmamış. Vidalarını son gücümle sıktım temas etmemesi neredeyse imkansız.

Yok hayır, ekran kartı tam oturmamış olabilir. Diğerlerinde de aynısı olabilir. Son gücünüzle sıkmak değiş, verimli sıkmak gerekiyor. O yüzden tekrar monte işlemleri yapın..

Farkli bir kasada islemciyi ve ekran kartini test edin, sonuclara gore ilerleyin. Buraya da sonuclari iletin.

Maalesef böyle bir imkanım yok. Uzay montaj test etmeyi düşündüm ama gereksiz zaten şu an uzay montaj gibi.

Hocam ben laptop kullanıyorum ve benim de değerlerim öyleydi isterseniz bir undervolting deneyin ben öyle yaptım 30 derecelik bir azalma oldu CPU da.

Sorunu bulmam daha iyi olur undervolting deneyebilirim teşekkür ederim ama bunu yapmadan çözmenin bir yolu olmalı sonuçta normalde standart ayarlarında sorumsuz kullanmam gerekiyor.

Kasanin fotografini iletir misiniz?
Maalesef böyle bir imkanım yok. Uzay montaj test etmeyi düşündüm ama gereksiz zaten şu an uzay montaj gibi.

Sorunu bulmam daha iyi olur undervolting deneyebilirim teşekkür ederim ama bunu yapmadan çözmenin bir yolu olmalı sonuçta normalde standart ayarlarında sorumsuz kullanmam gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı