1080 Ti PSU tavsiyesi

Adem xP

Centipat
İşlemci; AMD Ryzen 2600X.
Anakart; MSI X470 PRO Carbon.
Ekran kartı; MSI 1080 Ti.
RAM; Corsair DDR4 2X8GB 3200MHz.
HDD; 2TB segate Barracuda 256MB.
SSD; Samsung 970 Evo Plus 3000MBS.

Kasa henüz alınmadı ama Dark N10 Pro 5 fanlı ya da 3 fanlı versiyonu genişmiş onu almayı düşünüyorum. 15-20 sene bu bilgisayarı kullanacağım. PSU ilerde özelliğini yitireceği söyleniyor. Buna göre bu sisteme 750W 850W 1000W seçeneklerinden Corsair ya da Seasonic markası tam modüler PSU alacağım. Hangisini almalıyım?
Şu forumu sırf yazıları düzeltiyor diye bırakacağım. Rahat olun biraz bu kadar kasmayın kısaltmalar büyük harf olsa ne olur olmasa ne olur. Cep telefonundan yazıyorum. Bazen yazmaya üşeniyorum. Bazen bende Türkçe'yi katlettikleri için söyleniyorum ama siz bu konuyu çok fazla abartıyorsunuz. Bununla uğraşacağına sorularımıza yanıt verecek tecrübeli elemanlarınız olsa ben bu konuyu 3 kez açtım daha 1 kişi cevap yazamamış adam akıllı.

Son düzenleyen: Moderatör:
750w Tam modüler bir psu işinizi görür muhtemelen. Ama bütçe dahilinde daha yüksek tutabilirsiniz. Seasonic, evga, corsair, fps gibi markalarda olabilir.

İşlemci; AMD Ryzen 2600X
Anakart; MSI X470 PRO Carbon
Ekran kartı; MSI 1080 Ti
RAM; Corsair DDR4 2X8GB 3200MHz
HDD; 2TB segate Barracuda 256MB
SSD; Samsung 970 Evo Plus 3000MBS

Kasa henüz alınmadı ama darkn10 Pro 5 fanlı ya da 3 fanlı versiyonu genişmiş onu almayı düşünüyorum. 15-20 sene bu bilgisayarı kullanacağım. PSU ilerde özelliğini yitireceği söyleniyor. Buna göre bu sisteme 750W 850W 1000W seçeneklerinden Corsair ya da Seasonic markası tam modüler PSU alacağım. Hangisini almalıyım?
Şu forumu sırf yazıları düzeltiyor diye bırakacağım. Rahat olun biraz bu kadar kasmayın kısaltmalar büyük harf olsa ne olur olmasa ne olur. Cep telefonundan yazıyorum. Bazen yazmaya üşeniyorum. Bazen bende Türkçeyi katlettikleri için söyleniyorum ama siz bu konuyu çok fazla abartıyorsunuz. Bununla uğraşacağına sorularımıza yanıt verecek tecrübeli elemanlarınız olsa ben bu konuyu 3 kez açtım daha 1 kişi cevap yazamamış adam akıllı.
650 w yeterli olur

600 Watt 1080 Ti için tavsiye edilen güç kaynağı. Anakartınız da 8+8 pin işlemci güç bağlantısı var. 650 Watt güç olarak işinizi görecektir ama 650 Wattlık güç kaynaklarında 8+8 pin bağlantısı yok. 700 Watt ve üzerinde var.

Cougar CMX 700/850 Watt Bronze
Corsair Builder CX750M/CX850M 850W
Xigmatek Hera 850W Gold
Corsair RMX 750W/850W Gold
Corsair TMX 750W/850W Gold
Cooler Master MWE 2xEPS 750W 80+

Tavsiyelerim bunlar.

Eyvallah ilerde sıvı soğutma falanda yaparsam diye rahat olması için 850W almaya karar verdim. Biraz pahalı olacak ama bu sefer aldığım bilgisayar önceki 15 sene önce aldığım gibi 5 yıl sonra parçaları yakmasını istemiyorum çünkü bu sefer bayağı para verdim 3 maaş gitti bilgisayara. Ama ben böyleyim almışken sağlam alır uzun yıllar kullanırım :) geriye kasa ve ekran kartı kaldı. Kasayı darkn10 Pro güzel idare eder gibi onu mu alsam bana görseli önemli değil, içi geniş sıvı soğutma + 3 tane fan sığsa yeter. Şu an sıvı soğutma almayacağım. Çünkü o kadar ısınacağını sanmıyorum. Ama ilerde oyun dünyası geliştikçe alabilirim. Ekran kartını güvenilir biri bulursam 2. el MSI GTX 1080 Ti ya da 1080 alırsam sistem 10 numara olacak bana göre. 2000-3000TL ekran kartına vereceğim limit.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı