1080 Ti R5 3350G sistem için 500 Watt PSU yeter mi?

1080 Ti ile 500W yeter diyenler olmuş fakat alakası bile yok. Bugün çalıştırsa bile ileriki zamanlarda yüke girdikçe traşa bağlar. O kart için önerilen değer minimum 600W.

1080 Ti ile 500W yeter diyenler olmuş fakat alakası bile yok. Bugün çalıştırsa bile ileriki zamanlarda yüke girdikçe traşa bağlar.

:) GTX 1080Ti max tdp değeri 250W işlemci 65W fanlar harddiskler de 50W hadi 100W diyelim. Nasıl yetmiyor ? Bilip bilmeden ezber şekilde konuşmayın. Zamanında i7 4790k işlemci ile birlikte kullandım 1 sene boyunca.

Ayrıca bu nasıl bir mantıktır ? "Bugün çalıştırsa bile ileriki zamanlarda yüke girdikçe traşa bağlar" Ne oluyor iler ki yıllarda donanımlar daha mı çok elektrik çekiyor ?

Ezbere konuşan sensin. Sadece GPU ile bitmiyor. Senin eskiden kullandığın sistem bileşenleri farklı onun farklı. Ayrıca 1080 Ti için önerilen değer 600W araştır ondan sonra yorum yap. Yaptığın o hesaplar her zaman tutarlı sonuç vermez. Bende zamanında bana yeten bir PSU kullanıyordum, belli bir zamandan sonra pert oldu.

Ezbere konuşan sensin. Sadece GPU ile bitmiyor. Senin eskiden kullandığın sistem bileşenleri farklı onun farklı. Ayrıca 1080 Ti için önerilen değer 600W araştır ondan sonra yorum yap.

Aynen benim kullandığım işlemci i7 4790k 88W tdp değerine sahip, arkadaşın farklı olan işlemci tdp değeri 65W gerçekten komiksin. Sanki ben yukarıda sadece GPU ile alakalı yazdım. Ezber yazdığın gibi ezber de cevaplar veriyorsun. Yukarıda sana özel yazdığım ilk mesajı iyi oku ve anla.

Benim yazdıklarımı anlayarak okumadığın belli ve polemik arıyorsun. Sen istersen kullanabilirsin fakat asıl komik olan şu ki o PSU'nun vadettiği Watt değerini veremediğini bilmiyorsun!

Geri
Yukarı