1080 Ti sistem nasıl güçlendirilir?

İşlemci ve RAM'ler değişebilir. 128 GB RAM'i ne yapacaksınız hocam? Onları satıp 4000MHz 2x16 GB RAM almanız daha iyi olur. İşlemciyi de 5.nesil Ryzen işlemci alabilirsiniz ama anakartı da B550 yaparsanız çok iyi olabilir.

B450'ye zaten 128 takılmaz hocam ihtimalen yanlış yazıldı 8x2 = 16 sanırsam demek istediği benim de gözüme takılmıştı.

Hocam benim bildiğim kadarıyla 1080p kartlarının en güçlüsü 1080 Ti zaten. Kullandığınız sistemde darboğaz yaptıracak bir durum da yok. Sürücüleri güncellemeyi bir deneyin bence. Bir de paylaşabilirseniz sıcaklık değerlerini paylaşın aklıma başka da bir şey gelmiyor belki ısı ile problemi vardır işlemcinin ya da ekran kartının.

Yok zaten 1080 kullanan arkadaşlarıma göre daha az FPS alıyrorum demiş, yani bence diğer bileşenlerden kaynaklı olduğunu anlayıp konu açmış ve upgrade önerisi istemiş.

Yok zaten 1080 kullanan arkadaşlarıma göre daha az FPS alıyrorum demiş, yani bence diğer bileşenlerden kaynaklı olduğunu anlayıp konu açmış ve upgrade önerisi istemiş.

Diğer bileşenleri kötü değil ki hocam. O zaman çıkmış neredeyse en iyi bileşenlerle dizilmiş yani darboğaz yoktur muhtemelen sisteminde. Ya ısıda ya sürücüde bir sıkıntı var gibime geliyor. İlk ve ikinci nesil Ryzen işlemcilerin fanları çok kaliteli değildi onu hatırlıyorum.

Sistem bilgisinde RAM'lerde bir yazim hatasi yapmişim düzelttim :)
Bütçe olarak bütün parçaları bir seferde degiştiremem fakat sizlerin tavsiyesine göre parça parça zamanla degiştirebilirim.
Sizlerin yorumuna ithafen yorumlarınızdan çıkarttıgım;
Ryzen5 serisi işlemci
3600 MHz RAM
Anakart çok gerekli olur mu fuzilimi olur bilemedim

Diğer bileşenleri kötü değil ki hocam. O zaman çıkmış neredeyse en iyi bileşenlerle dizilmiş yani darboğaz yoktur muhtemelen sisteminde. Ya ısıda ya sürücüde bir sıkıntı var gibime geliyor. İlk ve ikinci nesil Ryzen işlemcilerin fanları çok kaliteli değildi onu hatırlıyorum.

Siz benim demek istediğimi anlamadınız. Arkadaşlarında daha iyi işlemci ve RAM olmalı ki ondan daha az FPS alıyor konuyu açan kişi. Ve bu yüzden bileşenlerinde neyi upgrade edebilir onu soruyor.
Anakart çok gerekli olur mu fuzilimi olur bilemedim

BIOS güncellemesi gerekebilir belki 3/5. nesil Ryzen için.

Siz benim demek istediğimi anlamadınız. Arkadaşlarında daha iyi işlemci ve RAM olmalı ki ondan daha az FPS alıyor konuyu açan kişi. Ve bu yüzden bileşenlerinde neyi upgrade edebilir onu soruyor.

BIOS güncellemesi gerekebilir belki 3/5. nesil Ryzen için.

Yok hocam anladım elbette daha yeni nesil bir işlemci ve RAM ile daha iyi sonuçlar elde eder ama abartılı bir fark elde eder mi bilemedim sadece çok mümkün gibi gelmedi bana sonuçta GPU tam gücünde kullanılıyor ihtimalen. Belki e spor oyunlarında aşırı fark yaratır. Onlar işlemciye yükleniyor daha fazla.

Gözlemledigim kadariyla oyun içerisinde sıcaklıklarda bir sorun yok gibi
Cpu boşta 36% oyunda 45 55 derece Max
Gpu neredeyse sabit 55derece
İlk etapta işlemci ve anakart değişimini öneririm, ne kadar bütçen var?
2000 2500 civarı bir bütçem var diyebilirm

Son düzenleme:
Yok hocam anladım elbette daha yeni nesil bir işlemci ve RAM ile daha iyi sonuçlar elde eder ama abartılı bir fark elde eder mi bilemedim sadece çok mümkün gibi gelmedi bana sonuçta GPU tam gücünde kullanılıyor ihtimalen. Belki e spor oyunlarında aşırı fark yaratır. Onlar işlemciye yükleniyor daha fazla.

Evet, Ryzen 3600 bile %7-8 kadar daha fazla FPS alabilir 2700'e göre ki bence bu büyük bir fark. Ayrıca RAM MHz farkı da etkiler.

İşlemci olarak 3600x harici başka bir öneriniz varmıdır hangi model işlemciye yönelmeliyim

İntel'e geçip 11400 almanız çok daha iyi olur bence. Yani anakart, işlemci ve RAM'lerinizi satın. 1800-2000 lira gibi bir gelir elde edebilirsiniz bu üçlüyle. Sonra da;

İşlemci olarak bunu alın, anakart olarak B560 ve Z490 modellerinden tercih edebilirsiniz. İntel tarafında pek anakart bilgim yok, bunun için yeni bir konu açın, ''11400F için anakart önerisi'' diye. Ben şunları atayım yine de aklınızda bulunsun:

RAM olarak yüksek MHz'li RAM'ler tercih ederseniz daha iyi olur, intel 11. nesil işlemcilerde sınır kalktı.

Geri
Yukarı