Çözüldü 1080 Ti sistem tüm oyunlarda düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BabyShaq

Femtopat
Daha fazla  
Sistem;
  • MSI GTX 1080 Ti Gaming X
  • Gigabyte X470 GAMING 7 Wi-Fi
  • Tridentz 3600MHz CL15 4x8=32 GB RAM.
  • Ryzen 7 2700X.
  • Corsair H150I sıvı soğutma.
  • Corsair HX850I PSU.
  • ASUS VG279qm monitör.
Sistem özelliklerim yukarıda belirttiğim gibi FPS sorunumu çözmek için denediğim yollar;
  • Güç yönetimi performans için ayarlı.
  • NVIDIA kontrol panel performans öncelikli.
  • Tüm sürücüler güncel.
  • Format yeni format attım.
  • Oyun modu oyun çubuğu vb. Windows yardımcıları kapalı.
  • BIOS'dan XMP devrede.
  • Memtest yaptım arızalı RAM'im yok.
Sonuç olarak oynadığım 3 oyun var PUBG-Warzone-LoL aldığım FPS'lerde aynı sırada ortalama 100-80-150 ve oyun için ayarlarımın hepsı en düşükte olmasına rağmen bu şekilde;
Siz değerli arkadaşlarımın bu sorunumu nasıl çözebileceğim konusunda fikirlerini bekliyorum.

Çözüm
Darboğaz falan olmaz. Oyun içi değerlerinizi atabilir misiniz? Ayrıca sürücüleri güncelleyin.

Değerler bu şekilde BIOS'a kadar tüm sürücülerimde günceldir.

Sisteminiz gayet iyi ve yeterli, darboğaz olmaz, soğutucunuz sağlam, RAM'leriniz de gayet iyi. Driver'ları tekrardan bir kontrol edin isterseniz.

Tüm sürücülerim güncel maalesef hepsini defalarca kontrol ettim.
Biraz önce RAM'leri 2x8 olarak taktım şu an PUBG'de 100 olan FPS 140'lara çıktı :D RAM ama hala RAM'ler 3600MHz olmasına rağmen 2133'de çalışıyor.
Arkadaşlar öncelikle hepinize ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Sorunum çözüldü Gigabyte'ın App Center uygulamasını indirim oradan RAM frekans ayarları ile oynayınca RAM'lerim 3600MHz stabil çalışmaya başladı. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara tavsiyem BIOS'tan değil Gigabyte'in App Center uygulamasını indirip Easytune'a giriş yapmaları ve oradan RAM hızları ile oynamaları.
Not: Direkt olarak Easytune'u indirirseniz açılmıyor App Center'i indirin, oradan Easytune'u kurmanız gerekiyor.

resim_2021-01-31_224118.png
Benchmark yapsana tüm bileşenlerine.
UserBenchmarks: Game 104%, Desk 85%, Work 108%
CPU: AMD Ryzen 7 2700X - 80.3%
GPU: Nvidia GTX 1080-Ti - 132.5%
SSD: Samsung 970 Evo NVMe PCIe M.2 500GB - 264.3%
SSD: Samsung 970 Evo NVMe PCIe M.2 500GB - 220.3%
RAM: G.SKILL Trident Z DDR4 3600 C15 4x8GB - 36.3%
MBD: Gigabyte X470 AORUS GAMING 7 WIFI
Bu şekilde
Oyunları hangi çözünürlükte oynuyorsunuz? @BabyShaq
1080p

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    121,1 KB · Görüntüleme: 43
  • 2.png
    2.png
    97,1 KB · Görüntüleme: 45
@BabyShaq Hocam işlemciniz ekran kartınıza %10'luk bir darboğaz yapıyor. Size önerim işlemciyi değiştirmeniz. Eğer Ryzen 5 3600 ile değiştirirseniz darboğaz yapmaz üstüne 3fps fazla verir. Eğer paranız yoksa yeni işlemciyi alana kadar şuanki işlemcinize overclock yapın. Overclock performansı biraz arttırır. İdareliktir.

Artı -1 Eksi
@BabyShaq hocam işlemciniz ekran kartınıza %10'luk bir darboğaz yapıyor. Size önerim işlemciyi değiştirmeniz. Eğer Ryzen 5 3600 ile değiştirirseniz darboğaz yapmaz üstüne 3FPS fazla verir. Eğer paranız yoksa yeni işlemciyi alana kadar şu anki işlemcinize overclock yapın. Overclock performansı biraz arttırır. İdareliktir.

Teşekkür ederim fakat merak ettiğim şu konu arkadaşımda Ryzen 5 2600 1050 Ti 8 GB 3200MHz RAM var ve benimle aynı FPS'yi alıyor. Acaba denemem gereken farklı bir yöntem var mıdır?
Teşekkür ederim fakat merak ettiğim şu konu arkadaşımda Ryzen 5 2600 1050 Ti 8 GB 3200MHz RAM var ve benimle aynı FPS'yi alıyor. Acaba denemem gereken farklı bir yöntem var mıdır?
birde ramlerim sanki düşük mhzde çalışıyor onunda görseli paylaşıyorum hemen

Hocam çözünürlük ve ayarlarla ilgili olabilir. Ve onun işlemcisi ekran kartını çok çok iyi bir şekilde besler. Size önerim yeni işlemci alana dek şuanki işlemcinize overclock yapmanız. Ve raminizi şimdi gördüm. 4x8 yerine 2x16 3200MHz yaparsan daha iyi performans alabilirsin sanırsam. Tavsiyemde 4x8 ramlerinizi satıp 2x16 ram almanız. Bana göre 32 gb ram biraz boş ama sizin kararınız. İllaha 32 gb ram diyorsanız şuanki ramlerinizi satıp üstüne para koyup 2x16 3200MHz ramler almak.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı