1080 Ti sistemde oyunlar hata vermeden çöküyor

İşletim sistemi
Windows 10

Ayhan37

Centipat
Daha fazla  
RAM
CORSAIR CMK16GX4M1D3000C16 VENGEANCE LPX 16GB
Ekran kartı
Aorus GTX 1080Ti
Anakart
MSI B450M-A PRO MAX
İşlemci
AMD Ryzen 7 3700X 8-Core Processor
Hatalı uygulama adı: eurotrucks2.exe, sürüm: 1.44.1.0, zaman damgası: 0x627bcef7.
Hatalı modül adı: d3d11.dll, sürüm: 10.0.19041.1620, zaman damgası: 0xadc1f892.
Özel durum kodu: 0xc0000005.
Hata uzaklığı 0x00000000001298a0.
Hatalı işlem kimliği: 0xcf8.
Uygulama başlangıç zamanı: 0x01d867c9d0722c7a.
Hatalı uygulama yolu: C:\program files (x86)\Steam\steamapps\common\Euro Truck Simulator 2\bin\win_x64\eurotrucks2.exe
Hatalı modül yolu: C:\WINDOWS\SYSTEM32\d3d11.dll
Rapor kimliği: 6DC4FCE3-4F9a-4CEE-A763-1fef6CD03883
Hatalı paket tam adı:
Hatalı paketle ilgili uygulama kimliği:
Euro Truck Simulator 2, GTA V, Shadow of the Tomb Raider, Forza Horizon 4 gibi oyunlarda daha öncesinde kasma, donma veya zorlanma vesaire yokken oyunum bir anda çöküyor. Çöktükten sonra da herhangi bir hata almıyorum. Yüksek ve çok yüksek ayarlarda Euro Truck Simulator 2 sık sık çöküyor, fakat orta ayarlarda bir sıkıntı yok. Mod indirdiğim zaman orta ayarlarda da çöküyor. Diğer oyunlarda ise orta ve düşük ayarlarda sık sık çöküyor.

Eki Görüntüle 1388080

Eki Görüntüle 1388080

Euro Truck Simulator 2 çöktüğünde aldığım rapor yukarıdaki gibidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bilgisayara gelip sağ tıklayın özellikler girin. Sonra gelişmiş sistem güvenliğine tıklayın performansa girin. Veri yürütme engellemesine girip çöken oyunu ekleyin sorununuz düzelecektir.

Aynı sorunun nvlddmkm hatasını almaktayım şimdi bunun bir sürü sebebi olabilir teşhisi koymak en zor kısmı ben sana sayayım sen beni dinle ve dene
1-Ekran kartı driverını tamamen kaldır (internetten tamamen kaldırmanın konusunu bulup onu uygula) Ve sonrasında tekrardan yükle fakat en güncel sürümü yükle direkt olarak.
2-Sorunun psu da yani güç kaynağında olabilir kaç wolt psu kullanıyorsun gücü yetmediği zaman otomatik olarak ekran kartına, rame verdiği gücü kesiyor olabilir bu da oyundan düşmene sebep açıyor olabilir.
3-Son olarak sorun ramlarde olabilir test için bir yerden aynı seviyede farklı ram yada ramler ile tekrar dene bakalım atacak mı

Hata da Dx11 yazıyor. DirectX ve vcredist hepsini silin, sürücüleri de DDU ile kaldırıp en güncelini kurun. Bu arada sıcaklıkları takip edin.
nvlddmkm kaynağındaki 14 Olay Kimliği'nin açıklaması bulunamıyor. Bu olayı başlatan bileşen yerel bilgisayarınızda yüklü değil veya yükleme bozulmuş. Bileşeni yerel bilgisayara yükleyebilir veya yüklüyse onarabilirsiniz.

Olay başka bir bilgisayardan başlatıldıysa, olayla birlikte görüntüleme bilgileri kaydedilmiş olmalıdır.

Olayla birlikte aşağıdaki bilgiler eklendi:

\Device\000000c4
CMDre 00000000 00000200 00000000 00000005 00000042

İleti kaynağı var ancak ileti, ileti tablosunda bulunamadı

Bu hata neyden kaynaklanıyor olabilir? Oyundan atıyor.

nvlddmkm kaynağındaki 14 Olay Kimliği'nin açıklaması bulunamıyor. Bu olayı başlatan bileşen yerel bilgisayarınızda yüklü değil veya yükleme bozulmuş. Bileşeni yerel bilgisayara yükleyebilir veya yüklüyse onarabilirsiniz.

Olay başka bir bilgisayardan başlatıldıysa, olayla birlikte görüntüleme bilgileri kaydedilmiş olmalıdır.

Olayla birlikte aşağıdaki bilgiler eklendi:

\Device\000000c4
CMDre 00000000 00000200 00000000 00000005 00000042

İleti kaynağı var ancak ileti, ileti tablosunda bulunamadı

Bu hata neyden kaynaklanıyor olabilir? Oyundan atıyor.
Dediklerimi bir deneyin, bu rapordan bir şey anlaşılmıyor şu an. Ayrıca dediğim gibi sıcaklıkları takip edin kesinlikle. 1080 Ti ısınan ve oldukça güç çeken bir karttır.

Dediklerimi bir deneyin, bu rapordan bir şey anlaşılmıyor şu an. Ayrıca dediğim gibi sıcaklıkları takip edin kesinlikle. 1080 Ti ısınan ve oldukça güç çeken bir karttır.
Yok hocam ben knou sahibi değilim ben de rtx 2060 var directx v.s. ile ilgili olduğunu sanmıyorum bilgisayarıam bir kaç kez format attım ve sorun hep devam ediyor sanırım ramde benim sorun test edeceğim ama kesin değil kesin bilginiz vardır belki diye yazdım hiç bir allahın kulunun bir gram bilgisi yok bu hata hakkında aşırı nadir bir sıkıntı sanırım

Hocam bilgisayara gelip sağ tıklayın özellikler girin. Sonra gelişmiş sistem güvenliğine tıklayın performansa girin. Veri yürütme engellemesine girip çöken oyunu ekleyin sorununuz düzelecektir.
1653050773592.png

Çözümünüzü denedim fakat fotoğraftaki gibi bir hata aldım, oyunu ekleyemedim hiç bir şekilde. 86 bit eklediğimde de farklı bir hata nedeniyle ekleyemiyorum.
Diğer çözümleri de deneyeceğim geniş bir vaktim olduğu zaman, sizleri bilgilendiririm duruma göre, teşekkür ederim şimdiden.

Geri
Yukarı