1080 Ti sistemde Valorant FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 11

beratt.sezginn

Decapat
Daha fazla  
RAM
16GB 3200MHZ
Ekran kartı
GTX 1080Tİ
Anakart
BH450M
İşlemci
ryzen 5 5600x
Selamünaleyküm arkadaşlar ekran kartım 1080 Ti 11GB YouTube'da videolarına baktığımda çatışma anında 700 800 FPS görüyor. Bende durduğum yerde 600 700 çatışma anında 150-300 arası FPS çok düşük geliyor. Sorun neden kaynaklı sizce?

150'li FPS'lere kadar düşmesi çok garip değil mi YouTube'dan bakabilirsin 4 k da bile 500 600 FPS görüyor adam 1080p de oynuyorrum FPS aşırı düşük geliyor sisteme göre
Dostum izlediğin videonun linkini atar mısın? Ayrıca maç içinde kendi işlemcinin sıcaklığının ekran görüntüsünü de atar mısın?

1080 Ti var sistemde ama işlemci ne videoda? Değerler gene de anormal gibi, çatışma anında 150-300'ler normal değil. Oyun içi kullanımlar nedir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1080 Ti var sistemde ama işlemci ne videoda? Değerler gene de anormal gibi, çatışma anında 150-300'ler normal değil. Oyun içi kullanımlar nedir?
grafikleri en yüksek de yapsam en düşük de yapsam aradaki fark 50 fps

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Dostum adamın işlemcisi i9 13900K. Senin işlemcinle ne alakası var? Basitçe anlatayım, Valorantta FPS'i arttıran işlemcidir ekran kartı değil.

Şu videolara bak.

Grafikleri en yüksek de yapsam en düşük de yapsam aradaki fark 50 FPS.

5600X ile 13900K'nın performansını bir tutmuyorsunuz herhalde. İşlemciler arasındaki farktan dolayı FPS'niz böyle. Çatışma anında FPS nedense çok düşük geldi, en azından o kadar düşmemesi gerekiyor.

grafikleri en yüksek de yapsam en düşük de yapsam aradaki fark 50 fps

Elemanın işlemcisi 13900K ne bekliyordun?

Çatışma anında 150 değil de 200 FPS civarında olmalıydı diye hatırlıyorum onun. XMP açık değilse onu açıp deneyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı