1080 Ti YouTube'da video izlerken ısınıyor

Berat Yiğit

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ASUS ROG 1080 Ti ekran kartım var. YouTube'da video izlerken ısı yükseklip fanlar dönüyor ama Twitch'te yayın izlerken öyle bir sorun yok. Boştayken 35 derece Google'de gezinirken 42-41 derece sizce normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yük altında değilken 35-40 arası olması gerekir aslında ama çevresel faktörler işi değiştirebilir tabi. Tozlu, sıcak vb. bir ortamsa... Hava akışı yeterli ölçüde sağlanamıyorsa...

mesela hiçbir işlem yapmazken 35 sabit alıyorum ama youtube forumlarda yada facebook instegram da gezerken meslea 41 ile 44 arası genellikle suanda konrol ettim programdan min 41 max 44 olmuş buraya yazarken filan bu değerlerde birde ekran kartı 3 yıllık hemen hemen tozlanmada var 2 ay garantısı kaldı bitsin termal macun ve temizleme yapcam

mesela hiçbir işlem yapmazken 35 sabit alıyorum ama youtube forumlarda yada facebook instegram da gezerken meslea 41 ile 44 arası genellikle suanda konrol ettim programdan min 41 max 44 olmuş buraya yazarken filan bu değerlerde birde ekran kartı 3 yıllık hemen hemen tozlanmada var 2 ay garantısı kaldı bitsin termal macun ve temizleme yapcam
O halde anormal bir durum yok. Söylediğim sebeplerden kaynaklanan bir ısı artışıdır. Yine de "Donanım Hızlandırma" seçeneğini kapatırsanız faydası olabilir.

Şu anda YouTube'den klipli müzik dinliyorum ve sabit ısı değerinde dediğiniz ayarı yaptım ve fanlar dönmüyor ısı artışı olmuyor 39-40'ta kaldı yardımınız için teşekkür ederim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı