1080 ve 1080 Ti için işlemci tavsiyesi

Boş yorum yapmayın. Adam İntel alacağım diyor o da farkında Ryzen işlemcilerin fiyat performans olarak daha iyi olduğunun. Ama soru İntel mi Ryzen mi değil okuduğunuzu bir anlayın.

Bir arkadaşım 4790K ile 1080 Ti kullanıyor. Yeteri kadar O.C yaparsanız ekran kartından tam verim alabilirsiniz. Bu değerde yaklaşık 5.0+ GHz 1080p için.

1080P için tek çekirdek performansı güçlü işlemci alman gerekir. Ryzen ve 4790K bu bakımdan yeni mimari I7 işlemcilerin gerisinde kalıyor. O yüzden alabiliyorsan 1080P çözünürlük için bulabilirsen 9700K bulamazsan 8700K iyi olur.

Tavsiye isteyen bir kişiye olabilecek her senaryoya uygun tavsiyede bulunmak da yanlış bir şey yok. A ile B arasında kaldım arkadaşlar bir yardımcı olun isteğinde bulunan kişinin C seçeneğinden haberdar olduğundan emin olmayı ben kendime borç bilirim. Yapılan geri dönüşe göre ısrarcı olmak başka bir konu tabi ki.

C seçeneğinden haberdarım sorun yok. Burada asıl sorun şu, 4790k yetiyorsa 1080ti alabileceğim, yetmiyorsa mecburen ekran kartından kısıp i5 8600k alacağım.

C seçeneğinden haberdarım sorun yok. Burada asıl sorun şu, 4790k yetiyorsa 1080ti alabileceğim, yetmiyorsa mecburen ekran kartından kısıp i5 8600k alacağım.
2 donanım için bütçeniz nedir belki gözden kaçırdığınız bir firmada her isteğinizi karşılayan bir kombinasyon çıkaran olur, umuyorum Nanokatalog dışında.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı