1080 ve i5 9500F için 500W 80+ PSU Bronze yeterli mi?

• Konuyu başlatan Muzlu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 454
Hocam, tavsiye edilen minimum 600W. Sıkıntı yapabilir.

Dostum muhtemelen sıkıntı çıkmaz yani sistemin diğer bileşenlerini bilmediğim için söylüyorum bunu. Ortalama bir sistem kullandığını varsayarak GTX 1080 ve i5-9500f kasanın harcayacağı güç 400-450W olur ekstra birşeyler yoksa. Ama işini garantiye almak istersen 600W rahat besler sistemini.

Dostum muhtemelen sıkıntı çıkmaz yani sistemin diğer bileşenlerini bilmediğim için söylüyorum bunu. Ortalama bir sistem kullandığını varsayarak GTX 1080 ve i5-9500F kasanın harcayacağı güç 400-450W olur ekstra bir şeyler yoksa. Ama işini garantiye almak istersen 600W rahat besler sistemini.

Ekstra birşeyler derken? (1080 founders edition bir değişiklik olur mu güç tüketimi açısından.)

@Muzlu yani sistemden güç çeken bileşenler bellidir ve harcadıkları güçlerde bellidir. RAM olsun soğutma sistemleri olsun fanlar vs. Standart ürünler kullanıyorsan sorun yaşamazsın ama çok üst düzey bir soğutma kullanıyorsan mesela fazla güç tüketebilir ya da başka güç çeken bir bileşen vardır bilgisayarında. Ama bunlar yoksa standart bir pc sistemiyse sorun olmaz dediğim gibi.

@Muzlu yani sistemden güç çeken bileşenler bellidir ve harcadıkları güçlerde bellidir. RAM olsun soğutma sistemleri olsun fanlar vs. standart ürünler kullanıyorsan sorun yaşamazsın ama çok üst düzey bir soğutma kullanıyorsan mesela fazla güç tüketebilir ya da başka güç çeken bir bileşen vardır bilgisayarında. Ama bunlar yoksa standart bir PC sistemiyse sorun olmaz dediğim gibi.

Kasa 3 fanlı, 2 tane 8 GB 2400 MHz RAM, 110 GB SSD, 1 TB harddisk, H310M anakart. klavye mouse kulaklık klasik.

Geri
Yukarı