1080p 144 Hz monitör için ekran kartı önerisi

Daha fazla  
5 yıl önce topladığım bilgisayar için 144Hz monitör aldım. Ekran kartım MSI GTX 970 fakat DVI kablosu ile bağladığım zaman 1080p desteklemediğini fark ettim. Şimdi yeni bir ekran kartı arıyorum ama yüksek segment için param yok. Sizlerden 1080p destekleyen uygun fiyatta bir ekran kartı önerisi bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Sistemim:
  • MSI GTX 970
  • Intel Core i7 4770K
  • 8 GB RAM
  • Z97 Gaming 3 Anakart

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınız gayet güzel bence değiştirmenize gerek yok. Kartınızda var ise Display Port ile görüntü alın yok ise HDMİ ile görüntü alın. Fazla param yok diyorsunuz ekran kartı almak yerine 8 GB daha ram ekleyebilirsiniz faydanıza olacaktır. Bence yeni ekran kartı almanızı gerektirecek bir durum yok.
İlla almak istiyorum diyorsanız da bütçe belirtirseniz yardımcı olalım.

Daha önce display port kablosu ile bağladığımda 1080p'de 144hz yapamadım sebebi nedir acaba?
Hemen hemen aynı sisteme aynı yılda sahip olmuşuz (İşlemcim İ5 4460 sadece değiştiriyorum onu da 7'sinde) GTX 970 bir müddet daha idare edebilecek bir kart (İ9 veya Ryzen 3900X geçeceğim) yeni işlemcimle 3 aya yakın bir süre daha kullanmayı düşünüyorum.Nedeni ise RTX Super lerin fiyatının piyasada dengelenmesini beklemek.Sana önerim 2-3 ay daha kullan GTX 970'i sonrasında RTX Super'lerin fiyatları piyasada oturdumu değiştirirsin istediğin gibi.

Masaüstüne sağ tıkla Nvdia denetim masasından görüntü ayarlarını seç ve oradaki artık kaç Hz ise onu 144'e çek.(Aynısını Windows görüntü ayarlarından da yapabilirsin.)

Ekran kartınız gayet güzel bence değiştirmenize gerek yok. Kartınızda var ise Display Port ile görüntü alın yok ise HDMİ ile görüntü alın. Fazla param yok diyorsunuz ekran kartı almak yerine 8 GB daha ram ekleyebilirsiniz faydanıza olacaktır. Bence yeni ekran kartı almanızı gerektirecek bir durum yok.
İlla almak istiyorum diyorsanız da bütçe belirtirseniz yardımcı olalım.
HDMİ mi :D şaka yapıyorsunuz değil mi? DP port yoksa DVI porttan görüntü alması lazım :)

5 yıl önce topladığım bilgisayar için 144Hz monitör aldım. Ekran kartım MSI GTX 970 fakat DVI kablosu ile bağladığım zaman 1080p desteklemediğini fark ettim. Şimdi yeni bir ekran kartı arıyorum ama yüksek segment için param yok. Sizlerden 1080p destekleyen uygun fiyatta bir ekran kartı önerisi bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Sistemim:
  • MSI GTX 970
  • Intel Core i7 4770K
  • 8 GB RAM
  • Z97 Gaming 3 Anakart
Ek olarak ucuza 8 GB DDR3 Ram (Aynı model olmasına dikkat et!) bulursan alabilirsin yoksa bu saatten sonra DDR3 Ram'e yatırım yapmak çok da mantıklı değil gibi geliyor bana.

Sistemim:
  • MSI GTX 970
  • Intel Core i7 4770K
  • 8 GB RAM
  • Z97 Gaming 3 Anakart
RX590 Special Edition almanı tavsıye ederım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı