1080p 144Hz G-Sync monitör ve 2K 144Hz Sync teknolojisiz monitör

Çok teşekkür ederim sercan. 2K 75Hz yeterli midir 144Hz mi gerekir illaki? Ona göre alayım hemen. Bir de 2K da gsync olmazsa sorun çıkar mı? Bir seçenelte freesync var dp ile g sync yapabilirm diğerinde öyşe bir şansım yok
Bana göre Hertz o sync teknolojilerden daha önce geliyor. İmkanın varsa 2K 144hz öneririm dostum.

Ya darboğaz felan olmaz daha üst düzey işlemcide tabi ki biraz daha performans alırsın.İşlemcin gayet yeterli darboğaz yaratacak noktada değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bak buraya RTX 2070 ile i5 9400F ve diğer işlemcilerin testini bırakıyorum. Kendin bak. Darboğaz dediğimiz şey işlemcinin %99-100 arası yükte çalışıp ekran kartına yetişememesidir. Kaldıki Ac odyssey de resolution modifier gibi rainbow six de txaa4 ile çözünürlüğü 4k ya kadar çıkartabiliyorsunuz doku kalitesi gayet güzel olur. Fakat dediğim gibi buna gerek bile yok.
Bakın burada Ryzen 2600'ü Rtx 2800 ile tavsiye eden Recep Baltaş'ın incelemesi

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Burada da oyun konusun da İ5 9400F'in Ryzen 2600 den üstün olduğunu gösteren testler

Darboğaz felan olmadığını bir önceki cevabımda açıkladım video testlerini attım.

Son düzenleme:
Darboğaz dediğimiz şey işlemcinin %99-100 arası yükte çalışıp ekran kartına yetişememesidir.

Öyle de oluyor zaten. Dikkat ederseniz bazı testlerde GPU %70 çalışırken CPU %90. Bir de GPU'nun tam yükte olduğunu düşünürsek bu durum kaçınılmaz. 8 oyunda belli etmez yarın bir gün CPU'yu fazla tüketen bir oyun çıkar sinsice orada kendini belli eder. 3 sene önce yine benzer bir şekilde Forumda 1070 için, i5 6500 "bile" tavsiye eden oluyordu. İyi ki de öyle bi hataya düşmemişim. Bunla bile arada sırada darboğaz mümkün. Ha overclock ile performansını arttırırsın ayrı mesele ama önemli olan orjinalinde aldığın performanstır. En tatsız noktadır bu drop meseleleri lütfen emanet bilgi vermeyelim. Benzer durumu yaşamış ve benzer kombinasyonlara sahip biriyim. Ki 2070'in seviyesi de değil o işlemci benim 1070'e 6600K takmam söz konusuyken.

Ya darboğaz felan olmaz daha üst düzey işlemcide tabi ki biraz daha performans alırsın.İşlemcin gayet yeterli darboğaz yaratacak noktada değil.
Bak buraya RTX 2070 ile i5 9400F ve diğer işlemcilerin testini bırakıyorum. Kendin bak. Darboğaz dediğimiz şey işlemcinin %99-100 arası yükte çalışıp ekran kartına yetişememesidir. Kaldıki Ac odyssey de resolution modifier gibi rainbow six de txaa4 ile çözünürlüğü 4k ya kadar çıkartabiliyorsunuz doku kalitesi gayet güzel olur. Fakat dediğim gibi buna gerek bile yok.
Bakın burada Ryzen 2600'ü Rtx 2800 ile tavsiye eden Recep Baltaş'ın incelemesi

Burada da oyun konusun da İ5 9400F'in Ryzen 2600 den üstün olduğunu gösteren testler

Darboğaz felan olmadığını bir önceki cevabımda açıkladım video testlerini attım.

24inc 1080p 144hz monitor ile mi devam edeyim viewsonic in? 2k 60hz cezbediyor da cexbetmiyorda gerçekten kararsız kaldım. 1080p 144hz ye dsr yapsam? Gsync de var ayrıca. Yani 2k 60hz düz mü 1080p gsync 144hz mi çok kararsızım

Dsr iş görür mü darboğaz konusunda az da olsa

DSR ile 2K ya alsan iş görür elbette Ünal. Ama şöyle bir durum var, DSR gerçek bir çözünürlük değil sanal gibi bir şey. Biraz daha kenar kısımları pürüzsüzleşiyor, benim gözümde hepsi bu. Ama hem 2K çözünürlüğü alıyım hem bu gerçek bir çözünürlük olsun diyorsan, az önce de dediğim gibi 2K 144hz seni mutlu edecektir. O kadar detaya önem veren biri olduğunu düşünmüyorum. Bu yüzden de GSYNC'nin senin hissedeceğin FPS'nin önüne geçeceğini sanmıyorum. Gerçekten yüksek FPS'yi hissedebilmek farklı.

DSR ile 2K ya alsan iş görür elbette Ünal. Ama şöyle bir durum var, DSR gerçek bir çözünürlük değil sanal gibi bir şey. Biraz daha kenar kısımları pürüzsüzleşiyor, benim gözümde hepsi bu. Ama hem 2K çözünürlüğü alıyım hem bu gerçek bir çözünürlük olsun diyorsan, az önce de dediğim gibi 2K 144hz seni mutlu edecektir. O kadar detaya önem veren biri olduğunu düşünmüyorum. Bu yüzden de GSYNC'nin senin hissedeceğin FPS'nin önüne geçeceğini sanmıyorum. Gerçekten yüksek FPS'yi hissedebilmek farklı.

Çok yardımcı oldunu gerçekten çok teşekkür ederim :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı