1080P 144Hz monitör DP port üzerinden bulanık görüntü geliyor

ahmetde

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar, geçen gün 1920X1080P 144Hz bir monitör aldım. Kurdugum da iste YouTube Twitch hatta masaüstü bile biraz bulanıklastı yani nasıl tarif edeceğimi bilmiyorum. biraz pikselleşme de var Twitch'de bir yayıncıyı izlediğimde 720Pdeki bir görüntü sanki 360, 480P gibi gösteriyor ayarlara baktıgımda ise 1920X1080 önerilende ekran kartını da güncelledim ne yapacağımı bilmiyorum. ertesi gün aldıgım yere götürdüm orada ise adam HDMI kablo ile monitörümü test etti ve bir şey olmadıgını söyledi ama ben DisplayPort kullanıyorum. Biliyorum DisplayPort daha iyi ama ne bileyim belki adam DisplayPort ile deneseydi benim aldıgım görüntüyü alacaktı. bunun için ne yapmam lazım? monitör ayarlarından bir şey açıp veya kapatmam mı lazım?

DisplayPort daha çok oyun için güzel kalite ve FPS verir. Ayrıca oyuncu monitörleri genel kullanımda iş monitörlerine göre daha düşük görüntü kalitesi sunabilir.(Alt seviye oyuncu monitörleri için geçerli) mesela bende 60Hz ASUS monitör 144Hz ASUS monitöre göre daha güzel film deneyimi sunuyor. Teknik sebebini tam olarak bilmiyorum ama böyle.

Görüntü ayarlarından Hz ayarını yaptın mı ? Hz ayarın düşükse ondanda olabilir.
Masa üstü sağ tık görüntü ayarları oradan aşağıda gelişmiş görüntü ayarları var oradan yapacaksın.

Dosya Ekleri

• HZ.png
    HZ.png
    7,4 KB · Görüntüleme: 178

Yeni konular

Geri
Yukarı