1080p 4K ölcekleme vs 4K monitör

farukabi64

Femtopat
Daha fazla  
23.8inc 1080p monitörüm var, RTX 3070 kartım var bazı oyunlarda hatta neredeyse cogunda TAA cözünürlük ölcekleme var. Görüntüyü 4K ya render edip 1080p monitöre veriyor. İyi FPS degerleri aldıgım icin genelde bu şekilde oynuyorum. Görüntü cok keskinleşiyor her şey harika oluyor, cözünürlük inanılmaz oluyor, görüntü inanılmaz temiz bir hale geliyor. Sadece 1080P'de bulanık, buğulu görüntü ortadan kalkıyor. Aklımda 4K monitöre gecmek var ileride RTX 3090'a gecmeyi planlıyorum. 4K monitör ile 1080P'den 4K ya render edilmiş görüntü arasında nasıl farklar olur? Halihazırda %200 ölceklenen görüntüde bile beni bu kadar mest ediyorsa 4K da düşünemiyorum. Yoksa hayal mı kuruyorum? Arada ciddi farklar yoksa geldiginde hayal kırıklıgı olur mu? Arada ciddi farklar olur mu? 1080p de 4kya ölceklenmiş görüntü ile gercek 4K arasında aradaki yüksek maliyete oranla bir fark hisseder miyim? Bu arada 28inc de 4K alacağım PPI yüksek olsun diye hem de aklımda bir model var 144Hz 4K da uygun fiyatlı onu alacaktım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaliteli bir 4K monitör almayacaksan geçici olarak 1080p to 2160p yapmanda sakınca yok ama en iyisi native 2160p'dir. Çünkü birisinde sanal piksel oluştururken diğerinde halihazırda, hem de daha çok piksel bulunuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı