1080p 60 FPS APU için daha ne kadar bekleyeceğiz?

ZortX

Kilopat
Makaleler
5
Soru açık ve net. 1080p çözünürlükte 60 FPS almak için APU'lar yetersiz. Benim izlediğim test videolarında GT 1030'dan daha düşük performans veriyor R5 2400G. Ya da AMD'nin böyle bir hedefi yok mu? Hani benim gördüğüm kadarıyla "Şöyle televizyonun yanına küçük bir bilgisayar koyayım onun ile işte 4K video izleyip internette gezintiye çıkayım. Ancak bir oyuncu için bence çok yetersiz. Yani özellikle masaüstü bilgisayarlarda (Hiç olmazsa yeni toplanacaklar için geçerli.) 1080p ve üstü çözünürlükte monitörler kullanılıyor. Hani laptoplarda genelde 1366x768 ya da 1600x900 kullanılıyor ancak masaüstü bilgisayarlar için cidden sıkıntı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki AMD o kadar güçlü APUlar yapıp ekran kartlarının anlamını kaybetmesinden mi korkuyor? Çünkü R5 2400G RX 550 ile neredeyse aynı performansı veriyor. Acaba RX 550 gibi ekran kartlarının satması için mi?
Aklıma takılan 2 konu daha var:
1- APU ile elektronik para kazılabilir mi? Yapacağımdan değil, sadece merak ettim.
2- VRAM olayı nasıl oluyor? Intel HD gibi RAMden mi alıyor? Nasıl alıyor. Yani 256 MB, 520 MB gibi kendin mi seçiyorsun? Kendi kendine gerekeni alıyor mu?

RAM destek veriyor, önemli olan RAM frekans hızı.
3200 MHz ile 40 FPS alıyorsan 2400 ile 30 oluyor.
Ortalama 2 GB kadarını RAM'den alıyor.
Madencilik için belki yetersiz kalır hiç yapmadım yapmam da zaten.
Yapan birine sorulmalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı