1080p çözünürlükte oyunlar kötü gözüküyor

Mesela PUBG oynuyorum oyunu 4K çözünürlüğe alıyorum o zamanki görüntü 1080p de olması gerekirken 1080p de 720p gibi gözüküyor, biraz uzaklar bulanık falan.
Resimde 1. 4K 2. 1080p.
Oyun ayarları : Ultra
Pubg de şu işleme fln bişey var çözünürlük işleme mi ne onu 120 yani en sona çek ondandır

Mesela PUBG oynuyorum oyunu 4K çözünürlüğe alıyorum o zamanki görüntü 1080p de olması gerekirken 1080p de 720p gibi gözüküyor, biraz uzaklar bulanık falan.
Resimde 1. 4K 2. 1080p.
Oyun ayarları : Ultra
Attığınız görüntüye bilgisayar yerine telefondan.bakip kontrol eder misiniz, monitörde sorun olabilir.

Resimde 1. 4K 2. 1080p.
Oyun ayarları: Ultra.

Oyunun normali bu. Bende daha önce Steam PUBG oynamadım denemek için yükledim bana da garip geldi. Düşük çözünürlük gibi duruyor ama normali bu. Birde monitörün 1920x1080 değil mi?

1080p monitörünüz olsaydı, 720p'ye alsaydınız 480p gibi gelirdi. Fakat monitörünüz 720p olsaydı 720p'de oynasaydınız 720p gibi hissederdiniz. Bu bütün monitörlerde yada bütün oyunlarda olan karmaşık bir durum.

Call of Duty Infinite Warfare'de şöyle bir şey başıma geldi. 1920x1080 çözünürlüğünde tüm ayarları en yükseğe alıp oyunu oynuyordum ama her şey iğrenç görünüyordu. İnternette nedenini araştırınca bir yerde birisi grafik ayarlarını düşür, ekran kartın kaldırmadığı için oyun grafikleri otomatik düşürüyor demişti. Ultradayken en düşüğe alıyormuştu yani. Hakikatten de ayarları normale alınca bile ultra olmuş gibi düzeldi her şey. Bir dene.

Eğer monitörünüz 4k ise tahminimce 32" den büyük bir monitördür ve bu kadar büyük bir ekranda 1080p oyun oynamak tabi ki 720p gibi hissettirir.

Geri
Yukarı