1080p ekran laptopta oyun çözünürlüğü 4K yapılabiliyor

662022

Picopat
Kek günü
Arkadaşlar laptopumun ekranı normalde 1080p 144Hz fakat bugün baktığımda bütün oyunlari ve ekranın çözünürlüğünu 4K ya kadar alabiliyorum. İlk kez bu durumla karşılaştım nedeni ne olabilir acaba? (İnternette baktığımda monitörler için Nvidia dsr kapatın diyorlardi ben yinede bakim dedim öyle bir seçenek yok )

Son düzenleme:
DSR ayarları burada bulamamış olabilir misin?

1698859171400.png

Bide monitor 4k olmasa bile ps5 falan takabilmen için 4k çıkışı ( dikkat et direkt 4k değil) 1080p de destekliyor olbilir.

DSR ayarları burada bulamamış olabilir misin?

Eki Görüntüle 1999437

Bide monitor 4k olmasa bile ps5 falan takabilmen için 4k çıkışı ( dikkat et direkt 4k değil) 1080p de destekliyor olbilir.
Hocam 3 kere baktım dsr seçeneği yok hocam birde 4k seçeneği direkt ayrı olarak çıkıyor

Vsr açık kaldığı içinmiş peki açık kalması pcye zarar verir mi ona göre kapatacağım

Son düzenleme:
Hocam 3 kere baktım dsr seçeneği yok hocam birde 4k seçeneği direkt ayrı olarak çıkıyor

Vsr açık kaldığı içinmiş peki açık kalması pcye zarar verir mi ona göre kapatacağım
Yok vermez amd'nin teknolojisi sanırım o. Belki biraz kasar ama zarar konusunda bişey olmaz.

Hocam 3 kere baktım DSR seçeneği yok hocam bir de 4K seçeneği direkt ayrı olarak çıkıyor

VSR açık kaldığı içinmiş peki açık kalması PC'ye zarar verir mi ona göre kapatacağım

Oyunların daha güzel görünmesi dışında bir etkisi olmaz. Sadece normal olarak performans düşer 4K oynarsanız.

Geri
Yukarı