1080p HDMI vs Displayport

SeverusSnape.

Kilopat
Daha fazla  
23-24 inç monitör almayı düşünüyorum. Fiyat aralığı 500-1000 Tl arası. Bu fiyat aralığında Displayportlu ve 23-24 inçlik monitör olduğunuda fark ettim. Mesela AOC İ2369VM. GTX 970 ekran kartım var ve oyunları genellikle 1080p-1440p oynarım heralde. Displayport'u sadece 4kya uyumlu monitörlere koyuyorlar sanıyorudum. 23-24 inç olup Hdmi girişli bir monitörle Displayportla bağladığım bir monitör çok fark edermi? Hangisi işimi görür? Söylediğim fiyat aralığında kaliteli görüntüyü ve bağlantıyı hangi giriş sağlar? Monitörü neye göre almalıyız? Kontrast Oranı , IPS-LED , Dinamik Kontrast ,Tepki Süresi(Ms) . Neler önemlidir? Beni aydınlatırsanız sevinirim.

Görüntü farkı olacağını sanmıyorum. HDMI'da sorun yaşanabiliyor zaman zaman. DP bir avantaj bu durumda.

Monitör alırken de Dinamik Kontrast yerine Statik Kontrast'a bakın. Diğer etkenler kullanım amacına bağlı. Mesela oyun oynamak isteyen birisi düşük ms değerine sahip olan bir monitör almalı.

Görüntü farkı olacağını sanmıyorum. HDMI'da sorun yaşanabiliyor zaman zaman. DP bir avantaj bu durumda.

Monitör alırken de Dinamik Kontrast yerine Statik Kontrast'a bakın. Diğer etkenler kullanım amacına bağlı. Mesela oyun oynamak isteyen birisi düşük ms değerine sahip olan bir monitör almalı.

Oyun ve film üzerine monitör tercihim. Samsung LS24E390HL 23.6" 4ms Full HD HDMI Siyah-Mavi PLS Led Monitör | sanalmarketim
Bu monitörü çok beğendim fiyat,büyüklük,tasarım ne düşünüyorsun acaba tatmin edici bir monitör olur mu? Tepki süresi 4ms. 1ms olanından mı almalıyım çok fark eder mi ?

Linkler farklı aslında neden aynı yere açılıyor gerçekten anlamadım ama açıklamada modelleri yazıyor ordan bakabilirsiniz site içerisinde mevcut :)

Linkler farklı aslında neden aynı yere açılıyor gerçekten anlamadım ama açıklamada modelleri yazıyor ordan bakabilirsiniz site içerisinde mevcut :)
Farkı nerde hissediyorsunuz sizdeki monitör 60 hz. 144 hz kullanmak bir ayrıcalıkmıdır? bende yıllardır 19 inç 60 hz 5 tepki süresi kullandım. şmdi 24 inç 60 hz 1 tepki süresine geçsem beni yeterince tatmin etmez mi ? 144 hz zorlanırsa alınabilecek bir monitör ama arada 400 tl oynuyor değer mi ?

Şuan kullandığınız monitörden 60hz 1 tepki süresine geçerseniz sizi kesinlike tatmin edecektir fakat 144hz monitörü kullanmak büyük bir ayrıcalıktır. 400 tl fazladan verilmesi kesinlike fazlasıyla değecektir. Benim 144hz olan modeli almam için yaklaşık 3-4 ay beklemem gerekecekti bu sebeple beklemeyi tercih etmedim. Eğer bütçe varsa kesinlike değeceğini kullandıktan sonra göreceksiniz. Umarım gün gelir herkes 144hz monitörlere geçer :)

Şuan kullandığınız monitörden 60hz 1 tepki süresine geçerseniz sizi kesinlike tatmin edecektir fakat 144hz monitörü kullanmak büyük bir ayrıcalıktır. 400 tl fazladan verilmesi kesinlike fazlasıyla değecektir. Benim 144hz olan modeli almam için yaklaşık 3-4 ay beklemem gerekecekti bu sebeple beklemeyi tercih etmedim. Eğer bütçe varsa kesinlike değeceğini kullandıktan sonra göreceksiniz. Umarım gün gelir herkes 144hz monitörlere geçer :)
Sendeki monitör güzel , hoparlör de yazıyo yani monitörden sesde geliyor mu ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı