1080p için 8000 TL ekran kartı tavsiyesi

MetinMumcu

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba, uzun zamandır ekran kartımı yenilemeyi düşünüyorum. Sistemi dizdim, sıra ekran kartına geldiğinde stokların ilk bittiği zamanlara denk geldi ve alamadım. Şu anki ekran kartım GTX 1050 ile güncel oyunları oynamak imkansız gibi oluyor. Bazı sistemler yayınlanıyor ekran kartı fiyatına sistemler ama ekran kartı ve işlemcisi hariç düşük fiyatlı olması için en düşük seviyelerde donanıma sahip oluyorlar. Fiyatlar gözler önünde şu an fiyatlar hakkında pek bir bilgim yok ama 1080P'de yüksek ayarlarda beni götürebilecek RTX veya GTX bir kart arıyorum. Dediğim gibi fiyat hakkında bir bilgim yok ama 8000 üstüne çıkmamaya çok zor durumda kalmayacağımız sürede çıkmazsak güzel olur. Sizce sadece ekran kartı mı almalıyım yoksa hazır sistem alıp içindeki kartı mı kullanmalıyım? Bu sorumu da yanıtlarsanız sevinirim. İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci tarafında sıkıntı yoksa 6650 XT/6700 gibi kartları alman mümkün.

İslemcin dahil hepsini yazarsan iyi olur.
Anakart: MSI Z490-A Pro Soket 1200 Ddr4 4800 İşlemci: Intel İ5-10400F Ekran Kartı: MSI GeForce GTX1050 GAMING 2G GDDR5 128Bit Ram: Corsair 16GB 3600Mhz CL18 Vengeance Lpx

İşlemci tarafında sıkıntı yoksa 6650 XT/6700 gibi kartları alman mümkün.
Hocam GeForce serisi olursa daha iyi olur ama bu önerinize de bakacağım. :)

Hocam GeForce serisi olursa daha iyi olur ama bu önerinize de bakacağım. :)
İllaha sıfır olacaksa RTX 3060'dan başka seçenek yok. Eğer sadece oyun oynanacaksa RX6700 1440P, RTX 3060 1080P kartı hocam. Yani performans anlamında gözle görülür fark olacaktır. Tabii o CUDA çekirdekleri ve NVIDIA teknolojilerini kullanmanız gerekiyorsa ve özelliklede iş için lazımsa tek şansınız 3060 şu anlık.

Geri
Yukarı