1080p monitör için ekran kartı tavsiyesi

Bu şeyleri değişip benim attığım sistem alınabilir.

Son düzenleme:
Dediklerimi kanıtlamak için bütün verileri attım. Sen ise hala başka yollardan kanıtlamaya çalışıyorsun:D
Attığınız nesnel verilerin hiçbiri benimkileri çürütmüyor kanıtlıyor.
6900 XT saf performans olarak iyi ama Nvidia yazılımıyla kapışamaz. 10 FPS fazla alacaksınız diye devrimsel bir teknolojiyi bir kenara bırakmak akıl karı değil.

Evet ama artık daha güçlü işlemciler çıktı ve 1080p de darboğaz olmuyor yani kullanılmaaı pek sıkıntı olmaz.
Tabii ki 2K da kullanılması daha iyi olur.

Neyi kanıtlıyor söyler misin? 4070'in DLSS açık ve kapalı sonuçları ortada. Sen 2 kat artıyor dersen ne değişecek?

Buyurun bakın başta attığınız mATX kasa ve Sapphire Nitro+ 6900XT'nin uzunluğu.
Fanları çıkararak anca koyabiliyorsun.

Buradan da bilgisiz olduğunuz ortaya çıkıyor.
Attığım kasa malzeme kalitesi olarak çok iyi ve uzun bir kasa. Forumda aldırdığım biri merc 7900XT ile kullanıyor :D

Attığım ATX kasa ile değiştirilebilir malzeme kalitesi arasında fark yoktur.

Attığınız nesnel verilerin hiçbiri benimkileri çürütmüyor kanıtlıyor.
6900 XT saf performans olarak iyi ama NVIDIA yazılımıyla kapışamaz. 10 FPS fazla alacaksınız diye devrimsel bir teknolojiyi bir kenara bırakmak akıl karı değil.

Bunu da size açıkladım ama görülüyor ki anlamadınız:

Evet az farkla geçebilmiş bazı yerlerde. Az da olsa yine bazı yerlerde optimizasyonu çok güzel sağlamışlar ve güzel fark atmış. Bu DLSS 3.0 ile zor geçtiğinin bir kanıtıdır.
Ve şunu da unutma saf 6900XT ve 4070+DLSS 3.0'ı karşılaştırıyoruz. AMD'nin de teknolojileri var :D

Ayrıca bu devrimsel teknolojinin şu yanını da unutmayalım:

Bu biraz abartı oldu. DLSS 3.0'ın hala görüntüyü bulanıklıklaştırdığı ve optimize olamadığı oyunlar var ve FPS çok ağır bir oyun değilse o kadar artamaz.
@R.J. Fischer seninle işim bitti, uydurma ile konuşuyorsun, daha cevap vermeyeceğim.

Bunu da size açıkladım ama görülüyor ki anlamadınız:

Ayrıca bu devrimsel teknolojinin şu yanını da unutmayalım:

@R.J. Fischer seninle işim bitti daha cevap vermeyeceğim.

Aynen 1800 TL'den devam GPU uzunluğu 380 mm. Seninkinden daha iyisini bulmak için bakmak yeterli bu ise 370 mm Deep Cool CC560 Siyah ATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

500TL daha ucuz bu 6900XT için yeterli kasa konusuna pek bakmadım. Ama diğer konularda attığım parçaların daha iyi olduğunu değiştirmiyor.

RX 6900XT 310 mm zaten.

SSD + PSU farkıyla diğer parçaların modelleri değiştirelebilir. Anakart farkı 200 TL daha pahalı bir tek. O da daha iyi MSI PRO B650M-A Wi-Fi AMD AM5 DDR5 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Son düzenleme:
35K bütçede bu kasa hiç mantıklı değil. Benim sistem önerim;

Son düzenleme:

Geri
Yukarı