1080p için GTX 1650 Super yeterli mi?

Yerli padawan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba iyi sosyaller! 1080p için (yüksek ayarlarda) Valorant, BF 2042, Fifa 22 gibi oyunlarda RTX 3060'lı bir sistem toplamaya gerek var mı yoksa RTX 3060 2K için midir?
Veya 1660 Super'li bir hazır sistem mi gerek, aradaki 3060'la olan farka değer mi?

BF 2042 için 1080p Low ayarlarda 70-80 arası FPS alabilirsiniz. Fakat işlemciniz de önemli, işlemcinizi belirtirseniz yardımcı olabilirim. Geri kalan Valorant FIFA22 gibi oyunları 1080p de rahatlıkla oynarsınız.

Yazdığınız oyunlardan BF2042 en yüksek ayarlarda zorlayabilir, birkaç ayarı düşürürseniz sorun yaşamazsınız. Diğer oyunlarda problem olmayacaktır.

Bugün için 1080P'de güncel oyunların çoğunda yeterli bir kart, ileride çıkacak olan triple A oyunlarda yetersiz gelmeye başlayabilir.

BF 2042 için 1080p Low ayarlarda 70-80 arası FPS alabilirsiniz. Fakat işlemciniz de önemli, işlemcinizi belirtirseniz yardımcı olabilirim. Geri kalan Valorant FIFA22 gibi oyunları 1080p de rahatlıkla oynarsınız.
Benim Ryzen 5 1600 işlemcim, Asus Prime B-350 Plus ana kartım var. Sistemimi satıp yenilemek istiyorum o yüzden sordum.
Yazdığınız oyunlardan BF2042 en yüksek ayarlarda zorlayabilir, birkaç ayarı düşürürseniz sorun yaşamazsınız. Diğer oyunlarda problem olmayacaktır.

Bugün için 1080P'de güncel oyunların çoğunda yeterli bir kart, ileride çıkacak olan triple A oyunlarda yetersiz gelmeye başlayabilir.
Bu sisteme yatırım yapmak yerine 3060'lı bir sisteme geçmek mantıklı o zaman, uzun vadede üzülmemek için.

Benim Ryzen 5 1600 işlemcim, ASUS Prime B-350 Plus ana kartım var. Sistemimi satıp yenilemek istiyorum o yüzden sordum.

Bu sisteme yatırım yapmak yerine 3060'lı bir sisteme geçmek mantıklı o zaman, uzun vadede üzülmemek için.

Intel bir sistem mi yoksa AMD bir sistem mi tercih edeceksiniz?

Benim Ryzen 5 1600 işlemcim, Asus Prime B-350 Plus ana kartım var. Sistemimi satıp yenilemek istiyorum o yüzden sordum.

İmzanızda GTX 1060 6GB olduğunu görüyorum. O sistemden GTX 1650 Super'e geçmek hiç mantıklı olmaz. Güç olarak zaten yakın kartlar, üstüne 2GB VRAM'den de vazgeçmiş oluyorsunuz. İmkan varsa dediğiniz gibi 3060'lı bir sisteme geçmek uzun vadede çok daha iyi olur tabii :)

Intel bir sistem mi yoksa AMD bir sistem mi tercih edeceksiniz?
Hangisi daha iyi performans verirse onu alırım. Ben merak ettim yani bu 3060'lı sistemler genelde 2K için yapılmış youtube videolarında öyle. Benim de monitörüm 1080p boşuna masraf yapmak istemedim açıkçası.
İmzanızda GTX 1060 6GB olduğunu görüyorum. O sistemden GTX 1650 Super'e geçmek hiç mantıklı olmaz. Güç olarak zaten yakın kartlar, üstüne 2GB VRAM'den de vazgeçmiş oluyorsunuz.
Ben çok uzak kaldım ekran kartı işine pek bilgim yok. 2060 falan geçersem mi ciddi fark olur? Veya sadece ana kart ve işlemci değişsem?

Yeni konular

Geri
Yukarı