1080p için RX 6600 vs RX 6600 XT vs RX 6700 XT

Halil İbo05

Hectopat
Merhaba arkadaşlar hayırlı akşamlar. Konumuz başlıktaki gibidir. Sizlerden ricam NVIDIA önermeyin ve yok efendim 500 daha ver şunu al 1000 daha ver bunu al demeyin, bu 3 kart arasından güncel 2024 yılı günümüz itibarıyla en mantıklısı hangisi olur. İleriye dönük 2K upgrade falan da yapmayacağım sabit 1080p kullanılacak. Aslında şu an 6600 ve 6600XT'nin güncel oyunların arasından high ayarın altına düşecek bir oyun olduğunu sanmıyorum ve hatta hemen hepsini Ultra ayarlarda açabilecek güçte olduklarını düşünüyorum özellikle XT'nin, yanlışsam düzeltin. 6700XT'yi düşünme sebebim ise VRAM 12 GB olması. Aslında asıl sorum şu, atıyorum şu an 6600 ve 6600XT 1080p de high, Ultra ayarlarda gayet yeterli iken birkaç sene sonra VRAM kaynaklı yetersiz kalırlar mı, veya 6700XT şu an 2K high, Ultra kartı durumunda iken birkaç sene sonra 1080p Ultra bir kart durumuna düşer mi? Bütçe ise 6600 ve 6600XT'yi sıfır, 6700XT'yi ikinci el alabilecek durumda diyelim. Max 8000 TL. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Sistemim:
Ryzen 5 7500F.
Gigabyte B650M-K.
4x8 32 GB XPG DDR 5 5200 MHz RAM.
1 TB M.2 SSD.
700W FSP marka PSU.

Cevaplar için sağ olun arkadaşlar. Mantıken ve haklı olarak 6700XT düşündük hepimiz. Fakat şöyle bir durum var, bu kartı ancak ikinci el olarak alabilme imkanım var bütçeye bağlı olarak. Nelere dikkat etmeliyim nasıl bir yol izlemeliyim ikinci el kart alırken. Dertsiz başımıza dert almayalım :)

Cevaplar için sağ olun arkadaşlar. Mantıken ve haklı olarak 6700XT düşündük hepimiz. Fakat şöyle bir durum var, bu kartı ancak ikinci el olarak alabilme imkanım var bütçeye bağlı olarak. Nelere dikkat etmeliyim nasıl bir yol izlemeliyim ikinci el kart alırken. Dertsiz başımıza dert almayalım :)
Üst seviye markaları almanı öneririm. 6700XT de revizyon farkı var, genelde giriş seviyesi diyebileceğimiz kartlar güç limiti ile geliyor(örnek olarak bazı Sapphire Pulse 6700XT de 175W sınırı var). Örnek olarak 6700XT 165W sabit çalışıyor ve ötesine geçemiyor, diğer bir revizyon 210W verip daha çok performans veriyor.

Burada bahsedilen gidip Rog falan almanız değil, Nitro+, XFX Merc, Powercolor Reddevil gibi.

Üst seviye markaları almanı öneririm. 6700XT de revizyon farkı var, genelde giriş seviyesi diyebileceğimiz kartlar güç limiti ile geliyor(örnek olarak bazı Sapphire Pulse 6700XT de 175W sınırı var). Örnek olarak 6700XT 165W sabit çalışıyor ve ötesine geçemiyor, diğer bir revizyon 210W verip daha çok performans veriyor.

Burada bahsedilen gidip ROG falan almanız değil, Nitro+, XFX merc, PowerColor Red Devil gibi.

HM anladım hocam, bak ben böyle bir sınır olduğunu bilmiyordum modeller arasında (Pulse-Nitro gibi) 🤔 sadece MHz değerleri farklılık gösteriyor sanıyordum. İkinci el olarak malum sitede PowerColor reddewil var aslında 8250 TL yazmış, en fazla da 50 TL almam diyor yani kart geliyor 8200'e. Test imkanı falan da sunuyor. Alınır mı O paraya veya şöyle sorayım, Max kaça alınır ikinci el 6700XT.

PowerColor Red Devil benim model ve piyasanın en iyisi al kaçırma. Yani 8200'e veriyorsa böyle tepe modeli hemen alınır. Ayrıca böyle modeller arasındaki güç MHz gibi değerler ile de kafanı karıştırma gerek yok. Sen Red Devil'in testini yap al.

HM anladım hocam, bak ben böyle bir sınır olduğunu bilmiyordum modeller arasında (Pulse-Nitro gibi) 🤔 sadece MHz değerleri farklılık gösteriyor sanıyordum. İkinci el olarak malum sitede PowerColor reddewil var aslında 8250 TL yazmış, en fazla da 50 TL almam diyor yani kart geliyor 8200'e. Test imkanı falan da sunuyor. Alınır mı O paraya veya şöyle sorayım, Max kaça alınır ikinci el 6700XT.
Normalde çok fark olmaz ama 6700XT de böyle farklar var. Fiyat güzel.

Geri
Yukarı