1080p IPS Monitör Önerisi

Thaldenor

Kilopat
Merhabalar, 5000 TL bütçem ile 1080p IPS bir monitör arıyorum. Neredeyse tamamen oyun amaçlı kullanılacak. Gün içerisinde indirimlerden yararlanarak hemen almak istiyorum. Tercihim 27inç ancak fiyatına göre performansı çok iyi olması durumunda 24inç düşünebilirim.

Mevcut fırsatlarda karşıma çıkan 3 monitör var bunlardan hangisini önerirsiniz veya daha iyi bir öneriniz var mı?

Şuan aktif olarak bu monitörü kullanmaktayım memnunum hocam;

Kullanıcıların çoğu attığınız ilk monitör ve bu gıbabyte monitörlerini öneriyorlar genelde.
Teşekkürler hocam ancak 24inç için fiyatı biraz yüksek geldi açıkçası. Şu an bana da en mantıklısı AOC 27G2SPAE/BK gibi geliyor. Fakat farklı görüşler de almak istiyorum.

VX2428'i tavsiye etmiyorum, oldukca giris seviyesi bir model. 27GN60R-B de giris seviyesi bir model. Eger 27G2SPAE ile 27G2SP'nin tek farki ergonomi ise 27G2SPAE alinabilir, ama farklilik varsa arastirmak gerek.

27" olarak 27G2SPAE'ye alternatif olarak Dell G2722HS veya MSI G2722/2712 onerebilirim. MSI olanlarin ikisi tamamen ayni monitor, sade arka kapak tasarimi farkli, yani ikisi arasindan hangisi ucuzsa ona yonelirsin.

VX2428'i tavsiye etmiyorum, oldukca giris seviyesi bir model. 27GN60R-B de giris seviyesi bir model. Eger 27G2SPAE ile 27G2SP'nin tek farki ergonomi ise 27G2SPAE alinabilir, ama farklilik varsa arastirmak gerek.

27" olarak 27G2SPAE'ye alternatif olarak Dell G2722HS veya MSI G2722/2712 onerebilirim. MSI olanlarin ikisi tamamen ayni monitor, sade arka kapak tasarimi farkli, yani ikisi arasindan hangisi ucuzsa ona yonelirsin.

Fiyatı uygun eğer AOC'tan daha başarılı bir monitörse düşünülebilir ama sanırım asansör/pivot özellikleri mevcut değil. Pivot çok aradığım bir şey değil açıkçası ama asansör olması büyük kolaylık sağlıyor.

Ben şunu kullanıyorum hocam: Samsung T450 LF22T450FQRXUF 21.5" 5 ms Full HD Pivot IPS Monitör Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Aldığımda 2,3k gibi bir fiyatı vardı. 75 hz ama çok memnunum.
75Hz düşünmüyorum hocam almışken en az 144hz olması tercihim.

Peki AOC 27G2SPAE ile MSI G2712 arasında tercihim ne olmalı kullanan bilen birisi tavsiyede bulunabilirse çok sevinirim.

@Saint Lucia bir görüşünüzü alabilir miyim hocam?

Son düzenleme:
Peki AOC 27G2SPAE ile MSI G2712 arasında tercihim ne olmalı kullanan bilen birisi tavsiyede bulunabilirse çok sevinirim.

G2712'i düşünmediysen Amazon.com.tr ben bunu öneririm. SPAE almak yerine SP daha iyidir. SPU'nun varyantı daha iyi oluyor. SPAE aslında VA panel modelinden dönen IPS olarak çıkan modeli.

G2712'i düşünmediysen Amazon.com.tr ben bunu öneririm. SPAE almak yerine SP daha iyidir. SPU'nun varyantı daha iyi oluyor. SPAE aslında VA panel modelinden dönen IPS olarak çıkan modeli.
Diğer konularda önerinizi gördüm sıklıkla fiyatı da bütçeme uygun lakin 27inç tercihim olur açıkçası. O sebeple belirttiğim iki monitöre daha yakınım fakat çok bilgili olmadığım bir konu olduğundan sizin tavsiyenizi rica ettim. 5000tlyi geçmeyecek şekilde 27 inç üzmez dediğiniz bir öneriniz var mı peki? Yoksa SP kalitesinde bu fiyata 27inç pek mümkün değil mi?

Diğer konularda önerinizi gördüm sıklıkla fiyatı da bütçeme uygun lakin 27inç tercihim olur açıkçası. O sebeple belirttiğim iki monitöre daha yakınım fakat çok bilgili olmadığım bir konu olduğundan sizin tavsiyenizi rica ettim. 5000TL'yi geçmeyecek şekilde 27 inç üzmez dediğiniz bir öneriniz var mı peki? Yoksa SP kalitesinde bu fiyata 27inç pek mümkün değil mi?

G2712 fiyat olarak epey uygun. Rakipleri pahalı olduğu için F/P bandında tepede gözüküyor.
27 inç benim önerim Dell G2722HS 27" 1 ms Full HD FreeSync IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu olur ama fiyatı bir tık pahalı ve MSI varken pek tercih etmeyebilirim. Çok alternatif bulmak iyi bir şey değil zaten. Sonra onu mu alsam bunu mu alsam kararsız kalıyor insan.

Geri
Yukarı