1080P IPS vs 2K MVA

ekoloman

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir monitör almayı düşünüyorum ama bazı şeylerde kararsız kaldım şuan Blender, Photoshop, After Effect, Premier, Substance Painter gibi programlarda işler yapmaktayım yaklaşık 9 ay sonra da bölümüme başlayacağım ( Çizgi film ve Animasyon ) bu yüzden bu tarz işlerde en iyi olan monitörü arıyorum aynı zamanda sık oyun oynuyorum ama hem çok uzun bir süre zaten aşırı eski bir monitörde oynadığım için hem de profesyonel derecede oynamadığım için 144Hz ne kadar önemli olur bilmiyorum. Kafam hem Hz konusunda hemde 1080P IPS monitörde mi yoksa 2K MVA monitörde mi daha iyi görüntü alıp işlerimde daha çok işimi yarar konusunda karışık. Şuan aklıma en çok yatan iki monitörler bunlar tabi daha iyi bir öneriniz var ise beklerim. Şimdiden teşekkürler.

Alınırken edit için Adobe RGB ve sRGB önemli. Onun dışında çözünürlük ve ekran boyutu da önemli.
Oyun için ise;
27 inç monitör kullanıyorum. Bazen büyük gelebiliyor. Gözümü bir köşeden diğer köşeye kaydırmak zor geliyor. Daha büyük ekran oyun için yorucu olabilir, ama çizim için incelemek daha rahat olucaktır.
Yüksek çözünürlük her ikisi için iyi gelicektir.
Videonun 7:30 dan sonra karşılaştırma yapıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video iki panel arasında tercih yapmanıza yardımcı olucaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı