1080P monitör için ekran kartı mı PS5 mi?

OffenderB

Picopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Öncelikle elimde 1080P, 144 Hz bir monitör var. Bu durumda sistemimi güçlendirip, 3060 Ti gibi bir ekran kartı mı almalıyım yoksa sisteme hiç dokunmayıp PS5 mi almalıyım? İkisi de değilse bir öneriniz var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaş çevren konsolda ise ve PC'deki oyunları çok oynamıyorsan konsol ama tam tersiyse PC.
Konsol ve PC gibi gereksiz tartışmalara girmeden objektif bir cevap vermek gerekirse tamamen amacınıza bağlı. Anladığım kadarıyla bütçe ile ilgili sıkıntınız olmadığı için ben PC'den yana tercihimi kullanırdım.
Kesinlikle hocam,o mu bu mu tartışması yapmamız lazım mı artık bilmiyorum.İkisinin de amacı farklı.

Karşılaştırmak ne kadar doğru bilmiyorum ama amaç sadece oyunsa PlayStation 5 diyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video 3060 Ti'dan önce çıkmış :)

Karşılaştırmak ne kadar doğru bilmiyorum ama amaç sadece oyunsa Playstation 5 diyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hocam o video yalan. Kanalın diğer videolarına bakarsanız saçma saçma karşılaştırmalar yapıyor. Birkaç gün önce daha çıkmadan 3050 Ti karşılaştırma videosu yapmış. 🤣

Bu soru foruma sorulmamalı. Ucuz olanı değil amacınıza yönelik olanı arıyorsunuz ve sizin amacınızı, keyfinizi sadece siz bilebilirsiniz. God of War, Last of Us, bloodborne gibi yapımları oynamak istiyorsanız tabii ki de ps, bunlar umrumda değil ben araştırma da yapıyorum internetten, oyun da oynuyorum ayrıca her oyunu oynarım diyorsanız PC.

Şimdiki ekran kartını ve işlemciniz nedir? Bende aynı şekilde 1080P 144Hz monitöre Xbox Series X alacağım yaz sonu, ama ekran kartım GTX 960. PC zaten kilit hiçbir şekilde upgrade yapamam. Sizin gene kart upgrade imkanınız var. Ama bence konsol almak daha mantıklı olabilir.

Bu arada yanlış bilgi vermeyim ama konsollarda çözünürlük upgrade oluyor diye biliyorum tam bilmiyorum ama 1080P'yi 4K olarak upscale edebiliyor diye biliyordum.

Sistemim kötü ve seçimim ekran kartından yana olursa yükselteceğimi belirttim zaten. Burada konuya monitör diye başlamamın sebebi de, monitörümü değiştirmeden (1080p, 144 Hz) hangisinde daha yüksek performans alabileceğimi öğrenmekti.

Sistemim kötü ve seçimim ekran kartından yana olursa yükselteceğimi belirttim zaten. Burada konuya monitör diye başlamamın sebebi de, monitörümü değiştirmeden (1080p, 144 Hz) hangisinde daha yüksek performans alabileceğimi öğrenmekti.
İşlemci ve RAM 3060Ti uygun değilse boşuna para harcamış olursunuz darboğaz olur.

Geri
Yukarı