1080p monitör önerisi

bu fiyatlarla gibici bi cins markalara yönelmemek mümkün değil

bunlar nasıldır acaba

Son düzenleme:
Bu fiyatlarla gibici bir cins markalara yönelmemek mümkün değil

Bunlar nasıldır acaba

Bu AOC'u zaten önermiştik. İlk mesajlarda bulunuyor.
AOC'un çoğu modelini öneririz. Tayvan merkezli bir şirket ve ürünleri kaliteli.
Genelde BOE panel kullanır. Mühendisleri de çok başarılıdır. AOC genelde üzmez.
Üretim hatalı ürün gelebilir. Bu şans meselesidir. Konumuz değil.

Gigabyte ile aralarında parlaklık farkı var.

Bu AOC'u zaten önermiştik. İlk mesajlarda bulunuyor.
AOC'un çoğu modelini öneririz. Tayvan merkezli bir şirket ve ürünleri kaliteli.
Genelde BOE panel kullanır. Mühendisleri de çok başarılıdır. AOC genelde üzmez.
Üretim hatalı ürün gelebilir. Bu şans meselesidir. Konumuz değil.

Gigabyte ile aralarında parlaklık farkı var.
kendimi yanlış ifade ettim pardon daha doğrusu eksik
kabaca baktığımda aralarında parlaklık farkı olduğunu gördüm başka bişey dikkatimi çekmedi
panel muhabetinden çok anlamıyorum ama dell de de 3 yıl garanti cezbetti açıkçası
aoc ve viewsonic bildiğim kadarıyla monitör projeksiyon gibi görüntüleme işinde iyiler
genelde offline yani single oyunlar oynuyorum ve renklere önem veriyorum ( filmlerde de siyaha ama ips de pek mümkün olmuyor sanırım ) aoc , dell ve gigabyte seçeneklerinden hangisi daha canlı renk verebilir acaba birde asus un bir modelinden bahsetmişti bazı arkadaşlarım ama modeli hatırlamıyorum

Kendimi yanlış ifade ettim pardon daha doğrusu eksik
Kabaca baktığımda aralarında parlaklık farkı olduğunu gördüm başka bir şey dikkatimi çekmedi
Panel muhabetinden çok anlamıyorum ama Dell de de 3 yıl garanti cezbetti açıkçası
AOC ve ViewSonic bildiğim kadarıyla monitör projeksiyon gibi görüntüleme işinde iyiler
Genelde offline yani Single oyunlar oynuyorum ve renklere önem veriyorum ( filmlerde de siyaha ama IPS de pek mümkün olmuyor sanırım ) AOC, Dell ve Gigabyte seçeneklerinden hangisi daha canlı renk verebilir acaba bir de ASUS'un bir modelinden bahsetmişti bazı arkadaşlarım ama modeli hatırlamıyorum

IPS panelde filmler keyifli oluyor ama karanlık sahneler bir garip. Ya çok griye kaçıyor ya da siyahlar çamurlu bir görüntü alıyor. Bunun için çözüm yok. Çok pahalı monitörlere yönelmek lazım. Diğer açıdan IPS'in üstünlük kuramadığı alan yok.

Panellere takılma. F/P olan ve önerimiz olan ürünlerin panellerini biz aşağı yukarı biliriz.
Zaten panel kalitesiz olsa emin ol kronik bir sorunu olurdu.

Dell'de üzmez. Fakat fiyat olarak performansı kötü. Performans fiyatın altında kalıyor.
Gigabyte veya AOC F/P konusunda eşit.
ASUS'larda TUF serisi kalite bakımından yoksun. Bir iki model harici önerim değildir. Bunu ASUS kullanan biri olarak söylüyorum.

IPS panelde filmler keyifli oluyor ama karanlık sahneler bir garip. Ya çok griye kaçıyor ya da siyahlar çamurlu bir görüntü alıyor. Bunun için çözüm yok. Çok pahalı monitörlere yönelmek lazım. Diğer açıdan IPS'in üstünlük kuramadığı alan yok.

Panellere takılma. F/P olan ve önerimiz olan ürünlerin panellerini biz aşağı yukarı biliriz.
Zaten panel kalitesiz olsa emin ol kronik bir sorunu olurdu.

Dell'de üzmez. Fakat fiyat olarak performansı kötü. Performans fiyatın altında kalıyor.
Gigabyte veya AOC F/P konusunda eşit.
ASUS'larda TUF serisi kalite bakımından yoksun. Bir iki model harici önerim değildir. Bunu ASUS kullanan biri olarak söylüyorum.
peşin alımda gigabyte aoc dan 1100 tl ucuza geliyor yanlış görmediysem
arada çok fark yoksa hernekadar pc donanım üreticilerinin monitörlerine sıcak bakmasamda 1100 tl nin hatırına gigabyte yi düşünebilirim :)

Peşin alımda Gigabyte AOC'dan 1100 TL ucuza geliyor yanlış görmediysem
Arada çok fark yoksa herne kadar PC donanım üreticilerinin monitörlerine sıcak bakmasamda 1100 TL'nin hatırına Gigabyte'yi düşünebilirim :)

Gigabyte monitör sektöründe epey ileride yalnız. Buna bir örnek MSI ve ASUS'da var. O zaman hiçbirinin monitörlerini önermemiz lazım.
Sen BenQ gibi, AOC gibi Dell gibi markalardan daha çok haz ediyorsun anladığım kadarıyla. Haklısın da aslında. Bu firmalar çünkü görüntüleme aygıtları için arge çalışıyor. Fakat bunlarla aynı paneli kullanan firmaların monitörü alınmaz diye bir mantık yok.
Mesela MSI genel olarak Samsung'tan panel alır. Samsung monitörleri mesele pek önermem. Hepsinin kendince kusuru var ama MSI'de yok. Bu bir örnek.

user login bak bu Gigabyte 27 inç modelinin panel bilgisi. Anlıyorsan inceleyebilirsin. Fiyat konusu size kalmış. 👍

Gigabyte monitör sektöründe epey ileride yalnız. Buna bir örnek MSI ve ASUS'da var. O zaman hiçbirinin monitörlerini önermemiz lazım.
Sen BenQ gibi, AOC gibi Dell gibi markalardan daha çok haz ediyorsun anladığım kadarıyla. Haklısın da aslında. Bu firmalar çünkü görüntüleme aygıtları için arge çalışıyor. Fakat bunlarla aynı paneli kullanan firmaların monitörü alınmaz diye bir mantık yok.
Mesela MSI genel olarak Samsung'tan panel alır. Samsung monitörleri mesele pek önermem. Hepsinin kendince kusuru var ama MSI'de yok. Bu bir örnek.

user login bak bu Gigabyte 27 inç modelinin panel bilgisi. Anlıyorsan inceleyebilirsin. Fiyat konusu size kalmış. 👍
senin kadar anlamam bilgilerim yüzeysel fakat kararımı vermeye 1 adım kaldı
aoc ve gigabyte arasında 1100 değil 570 tl gibi bi fark var aoc da 6+2 frc var gigabyte de direk 8 bit sanırım aoc yaklaşık 150 cd daha düşük parlaklığı sahip fark edebildiğim farklar bunlar birde srgb oranı 2 side bana uyan monitörler ama birinin bana şunu al demesi lazım o kişi sen olurmusun :)

Senin kadar anlamam bilgilerim yüzeysel fakat kararımı vermeye 1 adım kaldı
AOC ve Gigabyte arasında 1100 değil 570 TL gibi bir fark var AOC da 6+2 frc var Gigabyte de direk 8 bit sanırım AOC yaklaşık 150 CD daha düşük parlaklığı sahip fark edebildiğim farklar bunlar bir de sRGB oranı 2 side bana uyan monitörler ama birinin bana şunu al demesi lazım o kişi sen olur musun :)

Monitör seçimi herkes için zordur. Ne hissettiğinizi anlıyorum.
Renk Bit'i önemlidir. AOC bit olarak 8 Bit'e 6 bitten yükseltilmiş. Gigabyte ise native 8 bit gözüküyor. Native değer daha iyidir.
Fakat AOC renk uzayı olarak daha güçlü. Baskın tonlara sahip. AOC'un genel monitörleri böyledir.
AOC'un avantajı pivot olması. Dezavantajı parlaklık. Güneş ışığının vurduğu alanda monitör kullanırsan AOC daha karanlık görüntü sunar. Lakin 350cd her türlü tipik kullanıcı için yeterlidir. İnce bilgi sunuyorum diye çok da dezavantaj olmuyor. Küçük ayrıntılara takılanlar için bu bilgiler.
Burada seçim size kalıyor. İki monitörde sizi üzmeyecektir. Çünkü aradaki farklar "vaov" farklar değil.
Şöyle noktalamak istiyorum; Gigabyte'nin bu 27 inç modeli yeni çıkan bir model ve paneli 2023 yılında BOE tarafından üretilen ADS IPS panel familyasından. Daha iyi bir seçim olabilir. 😉

Geri
Yukarı