1080P Monitörden 1440P Monitöre Geçme Süreci?

• Konuyu başlatan Kuty
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 1B

Kuty

Hectopat
Yaklaşık olarak 2015 senesinden itibaren 1 ms 144 Hz 1920x1080 çözünürlüğünde monitör kullanıyorum. Yeni alacağım ekran kartı ile ki 1080 alacağım birçok kişi 2K çözünürlüklü monitör kullanmamı tavsiye etti. Kafama takılan soru şu ki; Ben yaklaşık olarak 3 senedir 1920x1080 çözünürlüğünde oynadım, 2K monitör aldığım zaman 1440P çözünürlükte olacak daha geniş bir ekran ve daha da kaliteli bir görüntü. Buna alışmak zaman alır mı? Ciddi derece LoL oynamaktayım neredeyse başka oyun pek oynamıyorum. PUBG, Fortnite bazen oynamaktayım. Tek korkum 2K'ya geçince eskisinden daha farklı bir görünüm elde edeceğim bu beni alışılmışın dışına iter mi? Yoksa yine 1080P 1ms 144 HZ G-Sync 27 tarzı monitör alıp devam mı etmeliyim? Kullanan arkadaşlar var ise bana olayı daha da izah ederse çok daha yardımcı olurlar.

İlk önce ekran kartınız nedir? Gerçekten geçmeye değer mi?
Kafama takılan soru şu ki; Ben yaklaşık olarak 3 senedir 1920x1080 çözünürlüğünde oynadım, 2K monitör aldığım zaman 1440P çözünürlükte olacak daha geniş bir ekran ve daha da kaliteli bir görüntü. Buna alışmak zaman alır mı?
İlk zamanlar biraz yadırgarsınız ancak kısa sürede muhtemelen alışırsınız.

Eğer alacağınız yeni monitör 144 Hz değilse zorlanabilirsiniz. Onun dışında alışamama olanağı pek öz konusu değil.

Dostum bana göre eğer bütcen varsa 144 Hz yerine 240 Hz alabilirsin cidden çok kaliteli ve güzel monitörler biraz pahalılar ama parasının hakkını veriyor.

İlk önce ekran kartınız nedir? Gerçekten geçmeye değer mi?

İlk zamanlar biraz yadırgarsınız ancak kısa sürede muhtemelen alışırsınız.

Eğer alacağınız yeni monitör 144 Hz değilse zorlanabilirsiniz. Onun dışında alışamama olanağı pek öz konusu değil.
Şu an kullandığım ekran kartım fazlasıyla kötü :) GT 740 ama fazla bilgim olmadığı için çok büyük bir hevesle 1 ms 144 Hz almıştım ama takdir ederseniz ki bu ekran kartı ile verimliliği sağlayamıyor yani akıcılığı yok. Haliyle 1080 almayı düşünüyorum. 144 Hz ile 165 Hz arasındayım ama bu çok önemli değil. Asıl çekindiğim konu 1080P'den 2K'ya geçersem alışma sürecim çok uzun sürer mi diye. Bazen takıntılarım oluyor. Mesela bir markadan mouse aldım ben stabil 750 dpi da oynuyorum aldığım üründe 800 vardı 750 olmuyordu. Onu geri iade edip x2 kat fiyatı fazla olan ama dpi seçeneğini manuel değer girerek ayarlanan bir mouse aldım. Bunun gibi yani biraz çekiniyorum...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum bana göre eğer bütcen varsa 144 Hz yerine 240 Hz alabilirsin cidden çok kaliteli ve güzel monitörler biraz pahalılar ama parasının hakkını veriyor.
Maalesef o kadar bütçem yok ne yazık ki. En fazla 2000 ile 2500 arasında bir monitör alabilirim.

İlk başta monitör çok hızlı gelicek. Zamanla alıştığınız zaman hiçbir problem kalmayacak.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı