1080p RTX 2060 Super ile Ryzen 5 2600 darboğaz yapar mı?

Darboğaz yapar mı

• Yapmaz

Oy: 51 58,0%
  • Yapar

Oy: 7 8,0%
  • Yapar ama sıkıntı yok rahatsız etmez

Oy: 29 33,0%
  • Çok yapar

Oy: 1 1,1%

• Oy verenlerin toplamı
    88
R5 2600+ RTX 2070 ile darboğaz ve stutter yapıyor. 2060S modellerin 2070'den sadece %1'lik bir dilimde geri kaldığını düşünürsek 1080P'de sorunlar yaşayabilirsin. Zira aldıysan ve sorun yaşamıyorsan bende 2060S modeline geçmeyi düşünüyorum. Deneyimlerini paylaşırsan iyi olur.
Sakın sakın geçme çok pişman olursun droptan geçemezsin illa kart yükseleceksen r5 3600 hap işlemcini yoksa sakın yükseltme
Sakın sakın geçme çok pişman olursun droptan geçemezsin illa kart yükseleceksen r5 3600 hap işlemcini yoksa sakın yükseltme
Tecrübe ettiğim için konuşuyorum farkındaysan bu konuyu başlatan benim

Yapar diyenler bilgisi ve o bileşenleri olmayanlar.
2060S değilde 2060 kullanıyorum Ryzen 2600 ile. Bazı oyunlarda darboğaz yaşıyorum az da olsa o yüzden “yapar ama sıkıntı yok rahatsız etmez”i işaretledim. Başkalarına laf atıcağına doğrusunu öğren.

Yapar diyenler bilgisi ve o bileşenleri olmayanlar.
Dostum galiba bilgin ve bileşenlerin yok. Kağıt üzerinde yapmıyor ama alıp takınca yapıyor işte. Atıp tutmamak lazım.

Tecrübe ettiğim için konuşuyorum farkındaysan bu konuyu başlatan benim
Zaten biliyordum yapacağını dostum. 2600'ü 2070 ile kullanıyorum ve darboğaz yaşıyorum. 2060S ile yapmaması imkansız. Sadece belki sonuç sürpriz olur diye sormak istedim. Herkesin dediğine bakmaktan ziyade kullanıcı yorumlarına bakmak lazım. Bende senle aynı kaderi yaşadım maalesef.

Tek çekirdek gücünün düşüklüğü nedeniyle kartın tam performansını alamazsınız, shuttering ve droplar yaşanır muhtemelen. 2060S 2070 gücünde çünkü.
Ben 6600K OC ile 1070 kullanıyorum, R5 2600 ve 1660 TI sistemle test ettik 2. sistem daha düşük FPS alıyordu. 2060S için en az R5 3600 almak lazım.

Mesajları okumadan yazmıştım. AMD fanboyları yine bir arkadaşı yanlış yönlendirmiş. Neyse hocam sorun yok en azından anakart değiştirmeden 3600'e geçebilirsin.

Son düzenleme:
Dostum galiba bilgin ve bileşenlerin yok. Kağıt üzerinde yapmıyor ama alıp takınca yapıyor işte. Atıp tutmamak lazım.

Zaten biliyordum yapacağını dostum. 2600'ü 2070 ile kullanıyorum ve darboğaz yaşıyorum. 2060S ile yapmaması imkansız. Sadece belki sonuç sürpriz olur diye sormak istedim. Herkesin dediğine bakmaktan ziyade kullanıcı yorumlarına bakmak lazım. Bende senle aynı kaderi yaşadım maalesef.
İyi ki R5 3600 ve RTX 2060 almışım çok memnunum rtx 2060S ye gerek duymuyorum

Ben problemler yaşanabileceğini düşünüyorum. Yok kardeşim işlemci %47 kullanılıyor yahu denilecek biliyorum ama iş pratiğe, oyun sırasında akıcılık ve performansta verimliliğe gelince tatmin etmeyebilir. Ekran kartının tam performansını alamayabilirsiniz ve ani FPS düşüşleri de yaşanabilir. 3600 olsa tamam, mimari değişimi oldu ve tek çekirdek performansı da arttı.

Bende 3600+2060 veya S modelini düşünüyorum ancak bazı bench videolarında stutter sorunları gördüm kararsız kaldım.
S modeli beni sinirlendiriyor düşündükçe 2070 alam insanların suçu ne sen 2060 2070 vs çıkarıyorsan amd nin de çıkaracağını ön planda tut senden güçlü kart çıkardı diye yazık etme alan insanlarla. Sinirli olmama karşı yine nvidia çünkü amd genel olarak sorunlu biraz ön yargılıyım. Hocam bence rtx 2060 ryzen 3600 ikilisi fazladan üç beş fps için yüzlerce tl dökme

Geri
Yukarı