1080p veya 2K monitör tavsiyesi

TRickboy

Kilopat
Yer
Çamlıca
Daha fazla  
Meslek
Vardiya Zabiti
Merhaba arkadaşlar. Sistem yükseltiyorum. İşlemci, ekran kartı ve soğutucuyu hallettim. Geriye bir tek ekran kaldı. Mevcut ekranım 75 Hz. Warzone oynayacağım için bana en az 144 Hz lazım lakin kafamda bazı sorular var.

Diyelim ki 2K almaya karar verdim. 2K ekranların hepsi 27". Bu büyüklük bana uygun mu karar veremedim. Çünkü bilgisayara yakından bakacağım. Oyun için dezavantajlı olabilir diye düşündüm. 2K 24" ekran varsa bana uygun olabilir. Eğer 24" 2K ekran yok ise mecbur 1080p almak gerekiyor. Bütçe olarak 1080p için 4-5 bin TL. 2K için ise 8 bin TL düşünüyorum. Tabii vade farksız taksit imkanı da arıyorum. Mesela ASUS TUF Gaming VG249Q1A 23.8" 1080p ekran Amazon'da vade farksız 6 taksit ve 4300 TL. Benim için çok uygun. Önerilerinizi bekliyorum. İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
27 inch takıntın yoksa ve hikayeli oyun oynuyorsan LG'nin 32GP750-B modelini 1 haftadır kullanıyorum. Fiyatı biraz senin bütçenin üstünde ama Amazon'dan vade farksız taksitle alabiliyorsun.

Monitöre gelince, 31.5 inch, 2K, 165Hz, 1 DP ve 2 HDMI portuna sahip. Renkler inanılmaz güzel görünüyor. Diğer monitörüm QLED, utanmasa onun kadar iyi olacak.

Free Sync ve G-SYNC desteği var. Pivot olarak kullanılabiliyor. Çerçeve yok denecek kadar az. Işık sızması, ghosting vs sorunları yok.

Bana göre tek bir kusuru var. Stant çok büyük. Ben bu sorunu VESA duvar bağlantısı alarak çözdüm. Hem istediğim gibi hareket ettiriyorum hem de yer kaplamıyor.

27 inch takıntın yoksa ve hikayeli oyun oynuyorsan LG'nin 32GP750-B modelini 1 haftadır kullanıyorum. Fiyatı biraz senin bütçenin üstünde ama Amazon'dan vade farksız taksitle alabiliyorsun.

Monitöre gelince, 31.5 inch, 2K, 165Hz, 1 DP ve 2 HDMI portuna sahip. Renkler inanılmaz güzel görünüyor. Diğer monitörüm QLED, utanmasa onun kadar iyi olacak.

Free Sync ve G-SYNC desteği var. Pivot olarak kullanılabiliyor. Çerçeve yok denecek kadar az. Işık sızması, ghosting vs sorunları yok.

Bana göre tek bir kusuru var. Stant çok büyük. Ben bu sorunu VESA duvar bağlantısı alarak çözdüm. Hem istediğim gibi hareket ettiriyorum hem de yer kaplamıyor.
Hocam kullandığım masanın üst tarafında çerçeve var, yanlış hatırlamıyorsam eğer sol üst köşeden sağ üst köşeye 70 cm bir uzunluk var. 27" sorun olabilir. Hikâyeli oyun da oynuyorum lakin ağırlıkli warzone oynuyorum. Oyuna hakim olabilmek için büyük ekranın dezavantajları olur diye düşündüm. 24 inç 2k öneriniz varsa daha iyi olur veya kaliteli 4-5k fiyat aralığında iyi bir 1080p arıyorum.

Hocam kullandığım masanın üst tarafında çerçeve var, yanlış hatırlamıyorsam eğer sol üst köşeden sağ üst köşeye 70 cm bir uzunluk var. 27" sorun olabilir. Hikâyeli oyun da oynuyorum lakin ağırlıkli warzone oynuyorum. Oyuna hakim olabilmek için büyük ekranın dezavantajları olur diye düşündüm. 24 inç 2k öneriniz varsa daha iyi olur veya kaliteli 4-5k fiyat aralığında iyi bir 1080p arıyorum.
2K da 24 inch çok verimli olmaz. Ne yazık ki 24 inch deneyimim hiç olmadı bu sebeple öneri sunamam. Dolabın resmini atar mısın? Üst taraf çok işine yaramıyorsa sök gitsin bence. Çalışma masalarının dolapları çok can sıkıcı olabilir.

Elimde şu an bu fotoğraf var. Çok net değil ama resimde gördüğünüz ekran 21.5 inch.

Dosya Ekleri

• 1702188167802.jpg
    1702188167802.jpg
    81,4 KB · Görüntüleme: 14

Yeni konular

Geri
Yukarı